Netia przechodzi na e-faktury

15-02-2011, 17:47

Będzie szybciej, taniej i z pożytkiem dla środowiska naturalnego. Netia postanowiła zacząć wystawiać faktury elektroniczne.

Netia, największy po Telekomunikacji Polskiej operator telefonii stacjonarnej, poinformował wczoraj o wdrożeniu u siebie faktury elektronicznej. Jest to krok dalej w porównaniu z Elektronicznym Obrazem Faktury - z tej opcji korzystał co czwarty klient telekomu. Wymagało ona jednak także otrzymania faktury papierowej. O ile w przypadku klientów indywidualnych nie miało to większego znaczenia - potrzebują oni jedynie kwoty oraz terminu płatności, o tyle w przypadku firm konieczne było otrzymanie wersji papierowej, by możliwe było jej zaksięgowanie i odliczenie podatku VAT.

Sonda
Otrzymujesz elektroniczne faktury?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Firma postanowiła wykorzystać zmianę przepisów w zakresie faktur elektronicznych, jaka weszła w życie z dniem 1 stycznia br. Teraz każdy klient, który wyrazi taką chęć, będzie otrzymywał jedynie fakturę w postaci pliku PDF, zabezpieczoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Netia postawiła więc na najbardziej pewny sposób uwiarygodnienia przesyłanych dokumentów.

>> Czytaj także: Grupa TP: Ponad milion e-faktur

Z rozwiązania tego skorzystają tak osoby prywatne, jak i firmy. Co ważne, faktura pojawi się w serwisie internetowym w momencie jej wystawienia. Możliwe będzie więc jej natychmiastowe zapłacenie i zaksięgowanie (w przypadku firm). Nie bez znaczenia jest także fakt, że uniezależniamy się w ten sposób od operatora pocztowego - nie ma ryzyka, że faktura dojdzie do nas po terminie płatności, co przecież nie zwalnia od obowiązku jej zapłacenia.


Źródło: Netia
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Netiatag faktury elektronicznetag faktury
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy