Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nawigacja dojazdu transportem publicznym na Androidzie (wideo)

07-07-2011, 11:37

Użytkownicy z Polski mogą korzystać z nawigacji dojazdu transportem publicznym, która jest elementem nowych Map Google dla Androida w wersji 5.7. Ponadto w produkcie ulepszono sugestie wyszukiwania.

Od dzisiaj nawigacja GPS dla transportu publicznego dostępna jest w ponad 400 miastach na całym świecie. W Polsce można z niej korzystać w Białymstoku, Olsztynie, Szczecinie i Zielonej Górze.

Transit Navigation korzysta z odbiornika GPS, by określić bieżącą lokalizację użytkownika i poinformować go, gdy zbliża się przystanek, na którym trzeba wysiąść. Po rozpoczęciu podróży można otworzyć inną aplikację lub odłożyć telefon, a Mapy Google powiadomią na ekranie oraz dźwiękowo o zbliżającym się przystanku.

>>> Czytaj: Google+ jeszcze w tym roku z profilami dla firm (wideo)

Ponadto ulepszono sugestie wyszukiwania. Dodano do nich ikonki, które wskazują, jakiego typu rezultatu można się spodziewać. Pinezki sugerują lokalizacje pochodzące z Miejsc Google, gwiazdka miejsce lub lokalizację dodaną do ulubionych, zegarek miejsce wyszukiwane wcześniej, ikonka ludzika to kontakt, a szkło powiększające oznacza każde inne miejsce.

Dodatkowo sugerowane są wszystkie miejsca, do których wcześniej szukano trasy dojazdu lub dzwoniono bezpośrednio ze strony Miejsca w telefonie.

W mobilnej wersji Map Google dla Androida można też oglądać zdjęcia firm z Miejsc Google.

By zacząć używać Map Google dla Androida w wersji 5.7, należy pobrać nową wersję Map. Ta aktualizacja wymaga urządzeń z systemem Android w wersji 2.1 lub wyższej.

Poniżej film prezentujący Transit Navigation:

>>> Czytaj: Microsoft chce od Samsunga opłat za Androida


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Google