Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Najlepsza platforma edukacyjna dla dzieci

16-03-2022, 08:58

Nauka przez internet stała się w dzisiejszych czasach bardzo popularna. Wiele rodzin decyduje się na edukowanie swoich dzieci w domu. Powodów jest wiele: pandemia, mieszkanie za granicą, chęć nauki na własnych zasadach. Taka edukacja to dla rodzica duża odpowiedzialność. Ważne więc, aby wybrać odpowiednie, pomocne narzędzia. Jaka jest najlepsza platforma edukacyjna dla dzieci? Czym kierować się przy jej wyborze? Tego dowiesz się w poniższym artykule.

Najlepsza platforma edukacyjna dla dzieci

Co powinna zawierać najlepsza platforma edukacyjna dla dzieci?

Platforma edukacyjna to bardzo pomocne narzędzie do nauki dziecka w domu. Powinno znajdować się na nim wszystko, co potrzebne do realizacji codziennych zadań. Taka platforma powinna zawierać materiały edukacyjne do nauki, gotowe scenariusze zajęć, gry i filmy edukacyjne. Powinna zapewniać rodzicom możliwość śledzenia postępów nauki dziecka. Znajdować się na niej powinny również pomoce dydaktyczne które mają zaciekawiać i angażować. Nauka powinna być dobrze zorganizowana, a materiał podzielony na dni i jednostki lekcyjne. Taka klarowność dobrze aby zachęcała dziecko do nauki, a rodzic aby czuł, że wszystko ma pod kontrolą. 

Najlepsza platforma edukacyjna dla dzieci powinna więc być narzędziem intuicyjnym i prostym w obsłudze. Wszystko co się na niej znajduje powinno być czytelne i łatwo dostępne. 

Codzienna nauka z takim narzędziem ma być ciekawą przygodą, a nie smutnym obowiązkiem. Najważniejsze, aby wiedza przekazywana była w interesujący sposób. Wszak głównym zadaniem platformy edukacyjnej jest ułatwienie codziennej nauki. 

Kto może korzystać z platformy edukacyjnej?

Platforma edukacyjna jest narzędziem dla tych, którzy zdecydują się na naukę w domu. Każdy może skorzystać z takiego rozwiązania. To bardzo pomocne zwłaszcza dla rodzin mieszkających za granicą. Nauka języka polskiego oraz nauka w oparciu o polską podstawę programową w takich okolicznościach może być dużym wyzwaniem. Rodzice, którym zależy na polskiej edukacji swoich dzieci, mogą więc skorzystać z pomocy platformy. 

Platforma edukacyjna to narzędzie, z którego zwykle można korzystać bez ograniczeń. Dziecko może uczyć się o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Dzięki temu z platformą można uczyć się na całym świecie. 

Warto wybrać platformę zawierającą materiały zgodne z polską podstawą programową. Wówczas po ewentualnym powrocie do Polski, dziecko może wrócić do polskiej szkoły. Mimo, że mieszka poza ojczyzną posiada polskie wykształcenie i mówi po polsku. Wśród Polonii taka nauka to bardzo popularne rozwiązanie. Dziecko może w ten sposób lepiej poznać swoją kulturę, historię i zwyczaje. Za pomocą platformy, ma również możliwość kontaktu z polskimi nauczycielami. 

Jaka jest najlepsza platforma edukacyjna dla dzieci mieszkających za granicą?

Często wybieranym przez rodziców rozwiązaniem są Polskie Szkoły Internetowe Libratus. To miejsce, które oferuje bogatą platformę edukacyjną dla dzieci. Zawiera ona materiały edukacyjne zgodne z polską podstawą programową. Wszystko znajduje się w jednym miejscu. Co ważne, realizując naukę na tej platformie, dziecko może otrzymać polskie świadectwo szkolne. Po ukończeniu roku nauki z platformą, uczeń przystępuje do egzaminu klasyfikacyjnego. 

Platforma edukacyjna Libratus odpowiada na wszystkie potrzeby dziecka i rodziców. Jest intuicyjna, bogata w materiały, uporządkowana. Rodzice, których dzieci korzystają z platformy potwierdzają, że nie muszą się o nic martwić. Ich dzieci z chęcią realizują codzienny materiał. Cała znajdująca się tam wiedza jest podzielona na dni i jednostki lekcyjne. Dzięki temu dziecko nie gubi się w swoich obowiązkach. Materiał jest realizowany krok po kroku. Rodzice mogą śledzić postępy na bieżąco. 

Co więcej, niniejsza platforma edukacyjna jest dostępna przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. To bardzo wygodne dla rodzin żyjących za granicą. Przy dużej różnicy czasu w stosunku do Polski dzieci mogą i tak realizować naukę w swoim tempie. Elastyczność nauki z platformą edukacyjną jest ogromnym plusem, a zdobywanie wiedzy na swoich zasadach i o dowolnym czasie - to czysta przyjemność.

Dowiedz się więcej na temat nauki poprzez Polskie Szkoły Internetowe Libratus:

wypełniając formularz kontaktowy na stronie www: https://www.libratus.edu.pl/kontakt/

Ostatnie artykuły:

fot. WWF