Najlepiej opłacane technologie w branży IT w 2021 roku. Sprawdź, kto może liczyć nawet na 50 tys. zł miesięcznie

02-09-2021, 16:34

Wynagrodzenia specjalistów IT nieustannie szybują w górę. Portal No Fluff Jobs, na podstawie zamieszczonych na nim ogłoszeń, opracował listę dziesięciu najlepiej opłacanych kategorii w branży IT w okresie od stycznia do lipca 2021 roku.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W związku z tym, iż umowa B2B jest bardziej preferowana przez specjalistów IT, daje bowiem większą elastyczność i możliwość zarobków większych o ok. 3-4 tys. zł w porównaniu z umową o pracę, przeanalizowano je pod kątem tej właśnie formy zatrudnienia.

Dziesięć najlepiej opłacanych specjalizacji IT w 2021 roku

W kategorii tej znaleźli się pracujący w kategoriach:

 1. Security (18,9-23,1 tys. zł netto + VAT),
 2. Artificial Intelligence (17-23 tys. zł netto + VAT),
 3. Business Intelligence (16,8-22 tys. zł netto + VAT),
 4. DevOps (16,8-22 tys. zł netto + VAT),
 5. Big Data (15,1-21,8 tys. zł netto + VAT),
 6. Mobile (14,7-20 tys. zł netto + VAT),
 7. Backend (14-20 tys. zł netto + VAT),
 8. Fullstack (14-20 tys. zł netto + VAT),
 9. Agile (15,1-19,3 tys. zł netto + VAT)
 10. Project Manager (14-18,9 tys. zł netto + VAT).
najlepiej opłacane specjalizacje IT na umowę o pracę

Kategorie mniej opłacane, które znalazły się poza pierwszą dziesiątką, to według No Fluff Jobs:

 • Frontend (13-18,9 tys. zł netto + VAT),
 • Embedded (11-18,4 tys. zł netto + VAT),
 • IT Administration (13-18 tys. zł netto + VAT),
 • Gaming (8-17,6 tys. zł netto + VAT),
 • Business Analysis (13,4-17 tys. zł netto + VAT),
 • Product Management (13-17 tys. + VAT),
 • UX (10-14 tys. zł netto + VAT)
 • IT Support (8,5-12,6 tys. zł netto + VAT). 

Tomasz Bujok, CEO No Fluff Jobs podkreśla jednak, że są stanowiska, na których oferowane zarobki sięgają nawet do 50 tys. zł netto + VAT.

najlepiej opłacane specjalizacje IT w B2B

  Zapotrzebowanie na rozwiązania IT sprawia, że firmy walczą o najbardziej doświadczonych specjalistów w branży, zapewniając im możliwie najlepsze warunki zatrudnienia. I co ciekawe, technologie, niszowe jeszcze kilka lat temu, obecnie stają się niezwykle pożądane. Stąd tak wysokie wynagrodzenia specjalistów zajmujących się sztuczną inteligencją, big data czy cyberbezpieczeństwem – mówi Tomasz Bujok, CEO No Fluff Jobs. – Maksymalne wynagrodzenie w branży IT to zwykle ok. 18–20 tys. zł netto (+VAT) na B2B oraz około 3–4 tys. zł brutto mniej na UoP. Zdarzają się jednak oferty z dużo wyższym wynagrodzeniem, choć nie ma ich zbyt wiele. Dotyczą one stanowisk takich jak Technical Business Analyst, których widełki oscylują w granicach 33–39 tys. zł netto + VAT, Senior Swift Developer – 38–42 tys. zł netto + VAT czy Senior Data Architect (MongoDB) – 45–50 tys. zł netto + VAT.  

Jak wejść do świata IT? Java najpopularniejszą technologią w ofertach pracy dla juniorów

Wybranie właściwej ścieżki w IT niejednokrotnie stanowi problem dla chcących wejść do branży. No Fluff Jobs, sprawdził, jakie technologie w bieżącym roku pojawiały się najczęściej jako wymagania dla juniorów, czyli stawiających w niej swoje pierwsze kroki. Okazały się nimi:

 1. Java (29 proc.),
 2. .Net (16,2 proc.)
 3. JavaScript (14,8 proc.).

Poza podium znalazły się SQL (13,8 proc.), HTML i CSS (11,5 proc.), Python (11,2 proc.) oraz PHP (10,6 proc.).

Zdecydowanie rzadziej poszukiwani są początkujący, którzy chcą rozwijać się w technologiach takich jak React (4,4 proc.), Angular (3,8 proc.), Selenium (3,4 proc.), C++ (3,2 proc.) i Android (2,6 proc.).

najpopularniejsze technologie w ofertach pracy dla juniorów IT

Marek Psiuk, CTO w No Fluff Jobs podpowiada, jak znaleźć swoją pierwszą pracę w branży i co zrobić, by kariera w IT nabrała tempa:

Obecnie do IT prowadzi wiele dróg. Oprócz oczywistej ścieżki, czyli studiów informatycznych, można przejść proces przebranżowienia i/lub ukończyć kurs, brać udział w bootcampach, a nawet zostać samoukiem. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim podejściu. Trzeba śledzić rynek pracy IT i skupiać się na kategoriach, które z roku na roku zyskują na popularności: testowanie, analityka biznesowa, big data, cyberbezpieczeństwo czy blockchain. Warto również sprawdzać wymagania na konkretne stanowiska i rozwijać swoje umiejętności zgodnie z oczekiwaniami rynku. Można także brać udział w różnego rodzaju projektach lub tworzyć swoje własne, aby stopniowo budować portfolio, rozwijać umiejętności i móc pokazać się rekruterom z jak najlepszej strony. 

Uwzględnione w raporcie oferowane wysokości wynagrodzeń to stawki miesięczne netto na umowie B2B. Przedstawione zestawienia wynagrodzeń są to mediany górnych i dolnych widełek oferowanych w ogłoszeniach ofert pracy IT na portalu No Fluff Jobs, opublikowanych od stycznia do lipca 2021 roku.


Źródło: No Fluff Jobs


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.