Najczęstsze usterki i najważniejsze aspekty naprawy drukarek atramentowych

06-10-2020, 11:17

Drukarki atramentowe są dosyć trwałymi urządzeniami, jednak każda może w pewnym momencie swojego życia ulec jakiejś awarii. W dzisiejszym poradniku postaramy się opisać najbardziej powszechne problemy z tego typu sprzętem, a także sposoby na ich naprawę.

Najczęstsze usterki i najważniejsze aspekty naprawy drukarek atramentowych

Drukarki atramentowe są dosyć trwałymi urządzeniami, jednak każda może w pewnym momencie swojego życia ulec jakiejś awarii. W dzisiejszym poradniku postaramy się opisać najbardziej powszechne problemy z tego typu sprzętem, a także sposoby na ich naprawę. Sprawdzimy w jaki sposób pracują prawdziwi fachowcy, którzy zajmują się naprawą tego typu urządzeń. Dowiemy się także jakie usterki można naprawić samodzielnie w domu, ponieważ często drukarki trafiają do serwisu z bardzo błahych powodów (np. zacięcie papieru).

Proste i popularne usterki

Jeśli przyjrzymy się pracy serwisu, którego głównym zadaniem jest naprawa drukarek atramentowych, to zauważymy że spora część usterek nie jest poważna. Są to na przykład problemy z mechanizmem podajnika papieru, który może ulec zacięciu lub niewielkiemu rozregulowaniu. Zdarza się, że niepoprawnie włożony papier zostaje zaciągnięty przez urządzenie w taki sposób, że blokuje się na wąskich i precyzyjnych rolkach. Jeżeli drukarka nie jest w stanie samodzielnie sobie z tym poradzić, poprzez wycofanie tak zaciętego fragmentu papieru, zgłasza błąd i przestaje pracować. Na szczęście jest to dość prosta usterka i można sobie z nią poradzić nawet w domu. Większość urządzeń ma bowiem z tyłu okienko rewizyjne, zasłonięte poprzez plastikową klapę. Wystarczy ją wyjąć i w ten sposób mamy dostęp do rolek podajnika. Tam można łatwo odblokować je, poprzez ręczne wyciągnięcie zaciętego papieru. Jeżeli któraś rolka spadła dodatkowo ze swojej prowadnicy, wystarczy włożyć ją na miejsce. Jeżeli nie doszło do poważniejszych uszkodzeń, sprzęt będzie działał jak nowy.

Gdy serwis jest niezbędny

Zdarzają się jednak takie sytuacje, gdy wizyta w serwisie jest absolutnie niezbędna. Może się tak stać zwłaszcza w tych drukarkach, które zamiast głowicy połączonej z podajnikiem atramentu, posiadają osobne pojemniki, z których tusz pobierany jest rurkami. Jeśli stosujemy kiepskiej jakości zamienniki, może się zdarzyć zapchanie tych rurek. Wtedy zazwyczaj urządzenie nie drukuje na jeden z kolorów, którego dopływ do głowicy został uniemożliwiony. Czyszczenie drukarek z taką wadą najczęściej pozwala na jej kompletne wyeliminowanie. Serwisant musi otworzyć sprzęt, dostać się do rurek, a następnie przepłukać je np. alkoholem izopropylowym. W ten sposób zaschnięty fragment atramentu zostaje rozpuszczony i sprzęt znów działa poprawnie. W podobny sposób przeprowadza się między innymi czyszczenie głowic, w których tusz potrafi zaschnąć gdy drukarka jest bardzo długo nieużywana.

Podczas naprawiania sprzętu do drukowania, niezależnie czy robimy to w domu, czy też wykonuje to profesjonalny serwis, najważniejsza jest sterylność. Do wnętrza nie mogą dostać się żadne ciała obce, a do głowic nie powinien mieć dostępu nawet zwykły kurz. Dlatego też, jeśli oddajemy urządzenie do zakładu naprawczego, najpierw dokładnie sprawdźmy opinie w sieci. Dzięki temu na pewno trafimy na prawdziwych profesjonalistów (https://regulservis.pl/drukarki-mfp-ksero/naprawa-drukarek-atramentowych/), którym niestraszna jest żadna naprawa drukarek atramentowych Warszawa posiada takich serwisów bardzo wiele, dlatego tym bardziej zaleca się najpierw dokładnie sprawdzić komentarze innych klientów, które bez problemu znajdziemy w Internecie.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag drukarki
To warto przeczytać


fot. Geraltfot. Geralt


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: