Na co zwrócić uwagę, wybierając schody wewnętrzne?

08-12-2021, 08:46

Schody wewnętrzne potrafią być ozdobą każdego domu. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę szerokie możliwości, jakie dostarczają nam renomowani ich producenci. Co jednak istotne, nieustannie pojawiają się pytania, czym tak naprawdę warto się kierować podczas wyboru schodów? Czy każdy ich rodzaj będzie idealny do naszego mieszkania? Jesteśmy miłośnikami klasycznych wystrojów czy może cenimy bardziej ich nowoczesny i futurystyczny wygląd? Nie czekaj i już teraz dowiedz się wszystkiego, co najważniejsze!

Schody wewnętrzne w domach już dawno przestały pełnić czysto praktyczną funkcję. Konstrukcje od profesjonalnych producentów znacząco podnoszą estetykę wnętrza i to niezależnie od zastosowanego  stylu. Jednakże niezwykle ważnym jest, aby przed podjęciem finalnej decyzji, dokładnie przeanalizować, czym się różnią oraz jakie pozytywne i negatywne cechy za nimi przemawiają. Twoim priorytetem są Schody Warszawa, postaramy Ci się pomóc w ich wyborze...

Nowoczesne schody – wyjątkowy design

Na co zwrócić uwagę, wybierając schody wewnętrzne?

Już na pierwszy rzut oka dostrzeżemy, że do wyboru mamy bardzo wiele rodzai nowoczesnych schodów wewnętrznych. Możemy je zamontować w naszych domach prywatnych oraz firmach. Mało co będzie lepszą ozdobą do biura niż konstrukcja o nietuzinkowym designie, składająca się ze szkła, stali, ale i drewna. Otrzymując ich szeroką gamę, bez najmniejszych problemów dopasujemy je do aranżacji. Klasowi producenci doskonale zdają sobie sprawę z zróżnicowanych potrzeb klienta, nieustannie dążąc do ich spełnienia.

Schody metalowe

Schody metalowe cechują się przede wszystkim funkcjonalnością oraz ich trwałością. Na stopnie mamy możliwość zastosowania zarówno blachy ryflowanej jak i gładkiej. Ze stali zwykłej oraz nierdzewnej. Przedstawimy kilka rodzajów schodów metalowych.

Schody samonośne – główną cechą konstrukcyjną schodów jest brak słupów podporowych. Schody zbudowane są zazwyczaj na estetycznych wangach. Schody mogą być oparte na podłodze oraz stropie a także dodatkowo mocowane specjalnymi kotwami wzmacniającymi konstrukcje.

Schody ażurowe – główną cechą schodów ażurowych jest brak podstopnic. Pisząc o podstopnicy mamy tu na myśli pionowe wypełnienia miedzy trepami. Brak podstopnic nadaje schodom oryginalny ażurowy wygląd dający możliwość zobaczenia osoby, która po nich chodzi. Schody takie nie nadają się do lokali gastronomicznych, w których ryzyko upuszczenia posiłku jest wysokie a wylanie np. zupy osobie stojącej na dole rodzi negatywne konsekwencje.

Schody dywanowe – To połączenie stylu oraz funkcjonalności. Cechuje je brak policzków( belek nośnych). Przemyślana konstrukcja schodów z blachy giętej daje niesamowite wrażenie schodów zawieszonych w próżni. Negatywną cechą schodów może być jednak fakt rezonowania podczas chodzenia. Schody takie malowane są na dowolny kolor z palety RAL.

Schody metalowo-drewniane

Schody na jednej belce – główną cechą schodów jest centralnie umieszczona belka, która jest głównym elementem konstrukcyjnym schodów. Montaż trepów drewnianych odbywa się zazwyczaj za pomocą śrub a elementami mocującymi płaskowniki lub profile metalowe.

Schody modułowe – składają się z powtarzalnych elementów. Elementy te są to zwykle prefabrykaty, które można dostosować do np. niewielkiej klatki schodowej.

Schody zabiegowe – dają ogromne możliwości aranżacji niewielkich przestrzeni. Poprzez zastosowanie szeregu zabiegów wykonawca oszczędza miejsce oraz nadaje schodom wyjątkowy charakter. Tym samym… masz niewielką przestrzeń do budowy schodów?  nie zastanawiaj się nawet nad wyborem!

Schody półkowe – to szczególny rodzaj minimalistycznych schodów, które wystają ze ściany. W ścianie znajduje się konstrukcje nośna do której przymocowane są specjalnie przygotowane trepy w kształcie skrzynki. Oprócz elementów drewnianych spotyka się również konstrukcje z elementami szkła. Schody takie dają niezwykły efekt, ale są dosyć kosztownym wyborem.

Nieśmiertelne schody klasyczne-drewniane

Schody Klasyczne

Budowa domu lub też generalny remont to wybór na długie lata – musimy przez to zadbać, żeby pasował do każdego wnętrza. Praktyka pokazuje, że jednym z pewniejszych i zarazem najpopularniejszych rodzajów  są schody klasyczne, które powstały w oparciu o drewno. Ich konstrukcja jest bardzo wytrzymała i odporna na uszkodzenia, dzięki wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości. Ponadto dostępne są dla nas standardowe schody na beton, kręcone jak i samonośne.

Pewny i sprawdzony producent

Naturalnie nasuwa się pytanie, gdzie znajdziemy producenta, który dostarczy nam schody wewnętrzne spełniające wszystkie powyższe wytyczne. Otóż, jak pokazuje praktyka, stale potwierdzana przez opinie zadowolonych inwestorów, najlepsze Schody wewnętrzne gwarantuje renomowana marka Stalmar. To lider projektów: Schody Warszawa oraz Schody Piaseczno. Łączy on w sobie olbrzymie doświadczenie ze specjalistyczną wiedzą, a także prawdziwą pasją, oferując produkty najwyższej klasy. Już do samej produkcji schodów wykorzystywana jest nowoczesna i innowacyjna technologia, co bezpośrednio przekłada się na efekty końcowe...

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

fot. Xsolla


fot. Geraltfot. HypnoArt


Tematy pokrewne:  

tag schody wewnętrznetag nolstag DF12NFtag Amin12tag ALH


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.