MS Office łączy się z chmurą Google dzięki wtyczce

26-11-2010, 10:40

Wtyczka pozwalająca na umieszczanie dokumentów MS Office w usłudze chmurowej Google i dalszą ich edycję w pakiecie MS Office lub w Google Docs została udostępniona pierwszym testerom. Z pierwszych recenzji wynika, że rozwiązanie nie działa idealnie, ale jednak pozwala na połączenie znanego narzędzia (MS Office) z możliwościami usług Google.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


MS Office i Google Docs zazwyczaj postrzegani są jako konkurenci, ale Google nie od dziś przekonuje, że można używać tych narzędzi równolegle. Do spopularyzowania takiego tandemu może się przyczynić Google Cloud Connect - wtyczka do Microsoft Office udostępniona w tym tygodniu pierwszym testerom.

Wtyczka została opracowana przez DocVerse - firmę przejętą przez Google w marcu tego roku. DocVerse postanowiła stworzyć narzędzie, które ułatwi migrację z tradycyjnych narzędzi biurowych na te działające w chmurze. W ostatnich miesiącach trwały prace nad dopasowaniem narzędzia do infrastruktury Google.

>>> Czytaj: Google Docs: mobilny edytor dla Androida i iOS

Pasek Google Cloud Connect w MS Office
fot. Google - Pasek Google Cloud Connect w MS Office

Google Cloud Connect jest adresowana do użytkowników MS Office 2003, 2007 oraz 2010. Dodaje ona do znanego pakietu biurowego dodatkowy pasek (zob. obrazek obok). Cloud Connect umożliwia synchronizację tworzonych dokumentów z usługami Google, dzięki czemu tworzona jest kopia dokumentu z unikalnym adresem URL. Można w ten sposób udostępniać dokument współpracownikom i edytować go z poziomu Google Docs, także mobilnie.

Dokumenty w chmurze mogą być edytowane przez różne osoby, dlatego zachowywana jest historia zmian i można szybko wrócić do poprzednich wersji.

Rozwiązanie nie jest dostępne dla użytkowników Mac OS X. Google Cloud Connect trafiła do pierwszych testerów w poniedziałek. Google poinformowała już, że w związku z dużym zainteresowaniem wstrzymano nabór ochotników do testów. Osoby zainteresowane rozwiązaniem Cloud Connect mogą wypełnić formularz na stronie Google, aby dostać powiadomienie o dostępności narzędzia.

W serwisie PCMag.com pojawiła się już recenzja wtyczki (zob. Google Cloud Connect for Microsoft Office: Hands On). Wynika z niej, że rozwiązanie ma pewne wady np. synchronizacja nie zawsze działa, gdy osoby współpracujące stanowią mieszaną grupę użytkowników Google Docs i MS Office. Może się zdarzyć, że dokument w sieci będzie nieco inny, np. zmieniona zostanie czcionka lub zawijanie słów. Zapewne do narzędzi zostaną wprowadzone poprawki i mimo pierwszych wad autor recenzji przyznaje, że zestaw MS Office + Google Docs może być bardzo przydatny.

>>> Czytaj: Microsoft promuje życie w chmurze


Źródło: Google, PCMag.com


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.