Motorola chce części zysków firmy Apple

05-02-2012, 18:36

Mobilny oddział Motoroli żąda od firmy Apple aż 2,25% przychodów korporacji związanych ze sprzedażą jej smartfonów na terenie Niemiec - poinformował serwis "FOSS Patents".

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Warto przypomnieć, że Motoroli udało się kilka dni temu zablokować na pewien czas sprzedaż smartfonów iPhone 3GS, iPhone 4, a także tabletów iPad wykorzystujących technologię 3G/UMTS. Urządzenia szybko powróciły na sklepowe półki, jednak na tym nie zakończyły się bynajmniej przepychanki między korporacjami.

Czytaj także: Akcje Foxconnu coraz droższe

Jak poinformował serwis FOSS Patents, Motorola zażądała w niemieckim sądzie 2,25% przychodów firmy Apple, które pochodzą ze sprzedaży wspomnianych wcześniej urządzeń. Choć wydaje się to niewielka "prowizja", wciąż jest to prawdopodobnie więcej, niż korporacja żąda od innych partnerów, którzy wykorzystują jej rozwiązania.

Sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana w przypadku smartfona iPhone 4S, który wykorzystuje układ firmy Qualcomm, posiadającej porozumienie patentowe z Motorolą. Apple zażądało, by jego treść została ujawniona, co mogłoby wykazać zbyt dużą chciwość Motoroli w stosunku do kalifornijskiego producenta.

Florian Mueller w serwisie FOSS Patents zauważa, że technologie 3G/UMTS, których dotyczą sporne patenty, zgodnie z wytycznymi Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych muszą być udostępniane na uczciwych i niedyskryminujących zasadach. W ostatnich tygodniach niemiecki sąd sprzyjał raczej firmie Apple, a biorąc pod uwagę, że 2,25% udziałów w przychodach ze sprzedaży części urządzeń to stosunkowo dużo, prawdopodobnie w tym przypadku będzie podobnie.

Czytaj także: Apple oskarżone o nieodprowadzenie podatku


Źródło: FOSS Patents


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.