Monitorują w internecie obietnice Komorowskiego

Dziennik.pl 18-08-2010, 09:29

Młodzi działacze SLD uruchomili stronę internetową obiecales.pl, przez którą chcą monitorować realizację obietnic złożonych w kampanii wyborczej przez Bronisława Komorowskiego.

- Uważnie śledziliśmy kampanię Bronisława Komorowskiego. Na razie przy obietnicach są czerwone iksy, ale pozostało jeszcze trochę czasu - mówił na konferencji prasowej w Sejmie szef biura medialnego SLD Łukasz Naczas. Jak podkreślił, Sojusz chce zachęcić internautów do pilnowania i rozliczania Komorowskiego z obietnic wyborczych. Nie staramy się negować działań prezydenta, ale jako opozycja je wspierać - zapewnił Naczas.

Przewodnicząca Federacji Młodych Socjaldemokratów, młodzieżówki SLD, Paulina Piechna-Więckiewicz powiedziała, że podczas kampanii Bronisław Komorowski obiecał młodym ludziom nie tylko większą ulgę na przejazdy komunikacją, ale także, że nie będzie podwyżki podatków. Zapowiadana podwyżka podatku VAT uderzy natomiast w młodych ludzi, którzy m.in. po raz pierwszy będą brali kredyt. Panie prezydencie, do roboty! Mamy nadzieję, że ta strona panu pomoże - mówiła.

Wicemarszałek Sejmu z SLD Jerzy Wenderlich uważa, że inicjatywa młodych działaczy Sojuszu to "wyciągnięcie ręki do prezydenta", by ten "nadążał z wypełnianiem obietnic". Jego zdaniem, taka strona internetowa "przyjaźnie" wpisuje się w wypełnianie obowiązków przez głowę państwa.

Więcej szczegółów w serwisie Dziennik.pl w artykule pt. Monitorują w internecie obietnice Komorowskiego

PAP

dziennik.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy