Monitoring telefonu - 3 porady dla osób, troszczących się o własne dzieci

27-04-2020, 19:30

Korzystanie z sieci to nie tylko przyjemność, ale również potencjalne zagrożenie. Stara zasada, którą zwłaszcza dzieciom powinno się wpajać od kiedy będą użytkować własny sprzęt elektroniczny, brzmi: „nigdy nie wiesz, kto jest po drugiej stronie”. Dbanie o bezpieczeństwo własnych pociech nabrało szczególnego znaczenia w ostatnich latach, gdy rozwój technologiczny poskutkował między innymi tym, iż każde dziecko ma swój smartfon lub tablet. Również rosnąca popularność gier typu multiplayer oraz serwisów społecznościowych spowodowała, iż niezbędny jest monitoring telefonu dziecka, dla jego własnego bezpieczeństwa. Jak to zrobić?

monitoring telefonu

  1. Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka?

  2. Dobór odpowiedniego oprogramowania

  3. Dlaczego warto zainstalować takie oprogramowanie?

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka?

Kontrola telefonu to najprostsza droga do tego, by mieć pewność, iż nasze dziecko w sieci jest bezpieczne i odpowiednio się zachowuje. Nie zawsze bowiem jest ono ofiarą – czasem bywa (nawet nieświadomym) sprawcą wykroczeń. Dla przykładu: niedawno na popularnych komunikatorach internetowych rozpowszechniane było zdjęcie, z prośbą o jego sformatowanie. Nic niebezpiecznego? Dziecko, które zgodziło się na wykonanie tej prostej czynności stało się osobą rozpowszechniającą pornografię dziecięcą. Aplikacja szpiegowska, zainstalowana przez rodzica z pewnością zapobiegłaby temu i innym podobnym zdarzeniom. Trzeba również pamiętać o oczywistej rzeczy – sporo osób dorosłych podszywa się pod nastolatków, by namawiać ich do spotkań czy przesyłania nieprzyzwoitych zdjęć (tak zwany sexting). Podsłuch telefonu pozwala na zapobieżenie tego typu sytuacjom i szybką, zdecydowaną reakcję.

Dobór odpowiedniego oprogramowania

Można zadać sobie pytanie – jak podsłuchać telefon? Można oczywiście wykorzystać darmowe aplikacje, jednak każdy wie, że dla osób chcących zainstalować podsłuch, najnowszy android nie jest zbyt przyjazny. Rozwiązanie są płatne aplikacje, których koszt bardzo szybko się zwraca, dzięki możliwościom, jakim nie oferuje inne oprogramowanie. Są one podzielone na różne pakiety cenowe, w zależności od potrzeb, dlatego bez problemu można znaleźć odpowiednią dla siebie wersję. Nawet ta najprostsza to dobry sposób na to, by kontrola telefonu była bezproblemowa i niewidoczna dla użytkownika. Jedynym warunkiem jest konieczność chwilowego dostępu do smartfona dziecka, ale akurat to nie powinno stanowić problemu. Oczywiście urządzenie musi być połączone na stałe z internetem, jednak w chwili obecnej pakiety danych oferowane przez operatorów sieci komórkowych w zupełności wystarczają, by nie martwić się o nadmierne obciążenie rachunku.

Dlaczego warto zainstalować takie oprogramowanie?

Można się spierać, czy szpiegowanie telefonu jest moralne. Jednak niebezpieczeństwa, czyhające na naszych podopiecznych w pełni usprawiedliwiają takie działania. To rodzice są wszak odpowiedzialni za swoje dzieci do czasu osiągnięcia przez nich pełnoletności. Podsłuch telefonu może zapobiec skrzywdzeniu naszej pociechy, lub odwrotnie – wyrządzeniu przez młodocianego krzywdy lub zapobieżeniu czynom karalnym. W sieci krąży mnóstwo filmów, na których młodzież przyznaje się przed kamerami do popełnionych błędów, nawet niepozornych, typu hejt. A chyba nie ma nic bardziej upokarzającego dla rodzica, jak zobaczyć własne dziecko w sytuacji, której prosty monitoring telefonu mógł zapobiec. Dlatego warto zadbać o własny spokojny sen i bezpieczeństwo własnych pociech, a zainstalowanie odpowiedniej aplikacji, pozwalającej na czuwanie nad działalnością w sieci dziecka, to jeden z niezbędnych elementów opieki nad nim.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag monitoring telefonu
To warto przeczytać

fot. Executium

fot. kalhhRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: