Mobilny internet ciągle na wzroście

21-08-2008, 13:01

Brazylia, Meksyk i Wenezuela to państwa wiodące w Ameryce Południowej, jeżeli chodzi o wdrażanie mobilnego internetu – wynika z raportu "Stan sieci mobilnej" opublikowanego przez firmę Opera Software. Z raportu dowiadujemy się też, że wśród polskich stron najbardziej popularnych na komórkach nastąpiło przetasowanie.

Raport firmy Opera "Stan sieci mobilnej", publikowany co miesiąc, jest dostępny dla wszystkich w formatach HTML i PDF (tylko w jęz. angielskim).

Lipcowe wydanie raportu pokazuje, że mobilny internet kontynuuje swoją ekspansję na całym świecie. Liczba osób korzystających z Opery Mini wzrosła w ciągu miesiąca o niemal 10%, podczas gdy liczba wyświetleń stron wzrosła o prawie 16% w tym samym okresie.

W lipcu z Opery Mini korzystało ponad 15,8 miliona ludzi, co oznacza wzrost o 9,4% w stosunku do czerwca. Te 15,8 miliona ludzi wyświetliło w lipcu 3,7 miliarda stron, średnio 236 stron na osobę. Od czerwca liczba wyświetleń stron wzrosła o 15,9%.

Przesył danych wzrósł wraz ze wzrostem wyświetleń stron. Użytkownicy Opery Mini wygenerowali ruch danych rzędu 53,8 miliona MB u operatorów na całym świecie, co oznacza wzrost o 15,2% w stosunku do ubiegłego miesiąca. Ponieważ dane te są skompresowane średnio w 90%, oznacza to, że użytkownicy Opery Mini przesłali w lipcu ponad 538 milionów MB danych.

Brazylia zajmuje pierwsze miejsce pod względem korzystania z sieci mobilnej w Ameryce Południowej, zaraz za nią znajduje się Meksyk, Wenezuela i Argentyna. Orkut, metroFLOG i hi5 to najpopularniejsze sieci społecznościowe w Ameryce Południowej, chociaż Facebook jest czwartym najpopularniejszym serwisem w Wenezueli.

Zdaniem CEO Opery Jona von Tetzchnera są dwie przyczyny wzrostu liczby użytkowników Opery Mini. Po pierwsze, konsumenci chętnie kupują pakiety danych, ze względu na oszczędności związane z kompresją danych oferowaną przez Operę Mini. Poza tym 80% telefonów w Ameryce Południowej obsługuje lekkie przeglądarki internetowe.

Rzut oka: Polska

W polskiej pierwszej dziesiątce stron często odwiedzanych na komórkach nie pojawiły się nowe witryny, natomiast 6 witryn odnotowało zmianę pozycji w rankingu, który przedstawia się następująco:

  1. google.pl
  2. nasza-klasa.pl (awans z 3)
  3. lajt.onet.pl (spadek z 2)
  4. allegro.pl
  5. wp.pl (awans z 6)
  6. wikipedia.org (spadek z 5)
  7. fotka.pl
  8. youtube.com
  9. rozklad-pkp.pl (awans z 10)
  10. gadu-gadu.pl (spadek z 9)

Następny artykuł » zamknij

Źródło: Opera Software
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy