MNI i Mediatel - list intencyjny ws. konsolidacji

18-01-2011, 09:53

List intencyjny dotyczący projektu konsolidacji wybranych aktywów telekomunikacyjnych podpisał wczoraj zarząd MNI S.A. z Grupą Kapitałową Mediatel S.A. Strategia MNI zakłada, że będzie on ciągle aktywnym graczem na rynku fuzji i przejęć.

Fundusz MNI S.A. kontroluje obecnie kilkanaście firm działających w sektorze telekomunikacji, zaawansowanych usług dodanych do telefonii komórkowej, branży medialnej oraz w turystyce.

Kluczowym segmentem działalności MNI pozostaje telekomunikacja. W 2010 r. fundusz przejął dwie firmy: katowicką spółkę Hyperion S.A. (ogólnopolskiego operatora oferującego usługi dostępu do internetu) oraz Stream Communications Sp. z o.o., siódmego co do wielkości operatora telewizji kablowej w Polsce.

>>> Czytaj: Hyperion i MNI Telecom - kolejny krok na drodze do połączenia

Realizacją strategii zakładającej dalsze przejęcia jest zawarcie 15 stycznia 2010 r. listu intencyjnego z Grupą Kapitałową Mediatel S.A., specjalizującą się w tworzeniu kompleksowych ofert usług telekomunikacyjnych. Mediatel S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, która zajmuje się hurtową obsługą połączeń telefonicznych, transmisją danych oraz IP. List intencyjny dotyczy uzgodnienia warunków przyszłej współpracy w zakresie konsolidacji wybranych aktywów telekomunikacyjnych.

- Branża telekomunikacyjna w Polsce, ze względu na wyzwania technologiczne, oczekiwania klientów, co do komplementarności oferty oraz ceny za usługę, musi się konsolidować. W ten sposób powstaje szansa na połączenie naszych aktywów telekomunikacyjnych z aktywami Mediatela i pozyskanie wiarygodnego partnera biznesowego, który posiada mocną pozycję na rynku hurtowego obrotu ruchem telekomunikacyjnym – stwierdził Andrzej Piechocki, prezes zarządu MNI S.A.

MNI S.A. chce rozwijać działalność telekomunikacyjną w oparciu o notowaną na warszawskiej giełdzie Grupę Hyperion S.A. Fundusz chce stworzyć z katowickiej firmy silny podmiot, zdolny do podjęcia skutecznej konkurencji z największymi graczami na polskim rynku. Obecnie Hyperion S.A. ma 280 tys. klientów (wliczając Stream Communications, MNI Telecom S.A.), którym oferuje pakiet komplementarnych usług telekomunikacyjnych.

>>> Czytaj: 100 Mbps dla klientów Grupy Hyperion


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy