Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Młodzi dla planety. Green Power Hackathon zaprasza w Dniu Dziecka

23-05-2019, 15:43

O tym, że nasza planeta ma ogromne problemy wynikające ze zmian klimatycznych, wie już chyba każdy. Znikanie gatunków i zmniejszenie bioróżnorodności, zła jakość powietrza, ograniczone zasoby energii, zaśmiecone lądy i oceany, niszczenie ekosystemów – to tylko niektóre problemy współczesnej ekologii. Czy Twoje dziecko już teraz może coś zrobić, aby żyć na lepszej, zdrowszej Ziemi?

green power hackathon

Fundacja "Pierwsze Miejsca są Zawsze Wolne", znana z organizacji polskiej edycji Startup Weekend Kids oraz warsztatów dla młodzieży Szlachta Startupuje razem z Partnerami wydarzenia tj. Santander Bank Polska S.A. oraz Fundacją Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Jana Paderewskiego zapraszają na GREEN POWER HACKATHON.

W 2018 r. Santander Bank Polska S.A. wspólnie z Fundacją Santander Bank Polska, w ramach promocji Raportu CSR, zorganizował konkurs #MamyWspólneCele. Organizacje społeczne mogły zgłaszać autorskie projekty, których realizacja dotyczyła jednego z Celów Zrównoważonego Rozwoju wspieranego przez bank. Głosami internautów, zwycięzcą konkursu została Fundacja "Pierwsze Miejsca są Zawsze Wolne" i otrzymała grant na realizację  projektu GREEN POWER HACKATHON.

Jednym z celów zrównoważonego rozwoju wytyczonych przez ONZ jest natychmiastowe przeciwdziałanie zmianom klimatycznym i ich skutkom. Jest to wyzwanie globalne, które nie uznaje granic państwowych. Emisja gazów cieplarnianych w jakimkolwiek miejscu na Ziemi dotyka ludzi na całym świecie. Dorośli mają swoje pomysły, jak walczyć z problemami klimatycznymi, ale to młodzież wydaje się najlepszym generatorem świeżych i innowacyjnych rozwiązań. Działania w walce o swoją przyszłość mogą podejmować już dziś!

GREEN POWER HACKATHON to wydarzenie, podczas którego młodzież w wieku 13-18 lat będzie miała okazję wykazać się świadomością ekologiczną i jej kreatywnym wykorzystaniem. Ich zadaniem będzie wypracować innowacyjne rozwiązania technologiczne, w tym biznesowe lub społeczne, odpowiadające na problemy ekologiczne współczesnego świata. W ciągu dwóch dni młodzież będzie pracować nad własnymi pomysłami, a przy pracy nad projektami pomogą im dorośli eksperci oraz rodzice. Ich również zapraszamy na wydarzenie. Mile widziane będą osoby – zarówno młodzież, jak i dorośli – z kompetencjami programistycznymi oraz biznesowymi, ale nie jest to warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbywają się przez stronę:

https://startupkids.pl

Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-2 czerwca 2019 r., w siedzibie Santander Bank Polska S.A., w Warszawie al. Jana Pawła II 17, Centrum Relacyjne (parter).Ostatnie artykuły:
fot. Banqup

« Lipiec 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031