Mikrofaktoring dla księgowości

18-06-2018, 11:53

Na polskim rynku jest już kilka firm oferujących usługę faktoringu. Jedna z nich stworzyła usługę faktoringu jawnego dla firm księgowych i biur rachunkowych. Na czym ona polega?

Jak wynika z badania coface na temat płatności w 2018 roku 9 na 10 przedsiębiorstw deklaruje, że należności wobec nich regulowane są nieterminowo, a średnio faktury w Polsce płacone są kontrahentom z aż dwumiesięcznym opóźnieniem. Zwłaszcza mniejszym graczom trudno utrzymać odpowiednią płynność finansową.

Oferta mikrofaktoringu dla ksiegowości powstała, aby pomóc młodym przedsiębiorcom oraz biurom rachunkowo-księgowym, którym doskwierają długie terminy płatności faktur i nieterminowi kontrahenci.

Plusem przedsięwzięcia jest wykorzystanie w tym celu zautomatyzowanego algorytmu, który szybko ocenia wiarygodność obu stron transakcji. Dzięki analizie ponad kilku tysięcy różnych danych o kliencie i jego kontrahencie pieniądze trafiają na konto w ciągu maksymalnie jednego dnia roboczego.

Co ważne, twórca rozwiązania na rynku polskim, oferuje faktoring jawny, który wymaga zatwierdzenia cesji wierzytelności przez partnera. Gwarantuje to, że klient korzystający z faktoringu jest dodatkowo zabezpieczony i może legalnie odliczyć sobie koszt finansowania oraz podatek VAT.

Źródło: Fandla


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy