Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Mieszkanie własnościowe? Czy może stanowić zabezpieczenie dla kredytu? O czym warto wiedzieć?

07-04-2022, 07:34

Kredyt w banku pod zastaw innej nieruchomości – najważniejsze informacje.

Mieszkanie własnościowe? Czy może stanowić zabezpieczenie dla kredytu? O czym warto wiedzieć?

Posiadasz mieszkanie własnościowe? Planujesz nową inwestycję i potrzebujesz dodatkowego kredytu hipotecznego? Dowiedz się, czy kredyt pod zastaw innej nieruchomości jest w ogóle możliwy. Oto kilka najważniejszych informacji!

Mieszkanie na własność do duża wygoda. Wiele osób posiada tego typu nieruchomości otrzymane w spadku. Pamiętaj, że w takiej sytuacji masz nieco większe możliwości, jeśli chodzi o kredyty w bankach. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż złożysz wniosek o udzielenie finansowania z opcją zastawu nieruchomości jako zabezpieczenia. To świetna opcja, która pomoże ci zdobyć pozytywną decyzję kredytową. Dowiedz się, jakie dokumenty są wymagane na etapie wnioskowania o kredyt. Bank udzieli ci finansowania jeśli spełnisz wszystkie wymagane warunki.

Kredyt pod zastaw mieszkania wlasnosciowego to często wybierana przez konsumentów opcja finansowania. Dlaczego? Zastawiając np. mieszkanie w ramach zdobycia kredytu w banku, możesz liczyć na lepsze warunki finansowania. Bank, któremu zapewnisz mieszkanie jako zabezpieczenie, zdecydowanie chętniej udzieli ci kredytu nawet na sporą kwotę. Pamiętaj, że kredyty z takim zabezpieczeniem udzielane są tylko przez banki.

Widzisz ofertę finansowania pod zastaw mieszkania od innej instytucji pozabankowej? W takiej sytuacji nie jest to kredyt a pożyczka. Taką działalnością zajmuje się np. firma plmfund.pl. Pamiętaj jednak, że oferta tej instytucji skierowana jest tylko do przedsiębiorców, którzy są w posiadaniu nieruchomości, która może stanowić zabezpieczenie. W ten sposób zdobędziesz finansowanie rozwoju dla swojego przedsiębiorstwa lub po prostu dodatkowe środki na rozkręcenie nowego biznesu.

Jak złożyć wniosek o kredyt pod zastaw mieszkania? Krok po kroku

Zastanawiasz się, czy otrzymasz kredyt pod zastaw nieruchomości. W większości banków tak, ale wszystko zależy od ostatecznej propozycji finansowania i warunków podpisania umowy z bankiem. Pamiętaj, że sam wniosek o kredyt pod zastaw mieszkania nie wystarczy. Dołącz do niego takie dokumenty, jak:

  • akt notarialny;
  • wypisy z ksiąg wieczystych;
  • zaświadczenia o dochodach i wyciągi bankowe (zarówno w przypadku osób prywatnych, jak i przedsiębiorców).

Planujesz kupno nowej nieruchomości na kredyt? Zastanów się, czy nie włączyć do tego przedsięwzięcia swojego drugiego mieszkania. W ten sposób zmniejszysz ryzyko transakcji po stronie banku. Dzięki temu decyzję pozytywną decyzję kredytową otrzymasz znacznie szybciej. Pamiętaj, że wiele zależy od twojej sytuacji finansowej. Jeśli brakuje ci odpowiednio wysokich dochodów, nawet zabezpieczenie w formie drugiego mieszkania nie będzie wystarczające.

Czy dodatkowe mieszkanie to zabezpieczenie wyłącznie dla kredytów bankowych?

Do tej pory korzystałeś(aś) z finansowania przez banki? Wiele instytucji chętnie udziela np. kredytów hipotecznych pod zastaw mieszkania. Dla banku takie działanie zmniejsza ryzyko udzielenia finansowania. Masz nieruchomość na własność i chcesz wykorzystać ją jako zabezpieczenie? Zrobisz to nie tylko dla kredytów hipotecznych.

Na rynku działają różne instytucje pozabankowe takie, jak np. PLM Fund. W tym przypadku otrzymasz pożyczkę pod zastaw nieruchomości o to z minimum formalności. Pamiętaj jednak, że środki pozyskane od PLM możesz przeznaczyć tylko na rozwój działalności gospodarczej lub założenie zupełnie nowej. Wartość zabezpieczenia musi być też większa niż 500 000 zł.

Zastaw mieszkania pod kredyt a bezpieczeństwo – to warto wiedzieć!

Jak wyglądają kwestie bezpieczeństwa podczas wnioskowania o kredyt pod zastaw mieszkania? Dowiedz się więcej! Zdecyduj się na taką formę zabezpieczenia finansowania, kiedy banki nie chcą udzielić ci kredytu. Sprawa wygląda bardzo podobnie zarówno w przypadku kredytów, jak i pożyczek w firmach prywatnych. Dodatkowa nieruchomość stanowi świetne zabezpieczenia dla banku. Pamiętaj jednak, że jeśli nie spłacisz długu, bank lub firma pożyczkowa ma prawo ją zająć, a ty stracisz cały swój majątek.

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag nolstag nieruchomościtag kredytytag AWPtag Amin12