Microsoft zakończył prace nad WP7 Mango (wideo)

27-07-2011, 12:37

Mobilny system od giganta z Redmond zyskał status RTM, zatem zostanie teraz przekazany producentom smartfonów.

Microsoft zapowiedział niedawno, że pierwszy smartfon z aktualizacją Mango dla Windows Phone 7 może się pojawić już w sierpniu, zatem jak mogliśmy się spodziewać, firma zakończyła prace nad platformą.

>>Czytaj także: Ballmer: Windows Phone 7 na razie nie jest sukcesem

Sonda
Kupisz smartfona z WP7 Mango?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na blogu firmy Terry Myerson ogłosił, że WP7 Mango wkroczył w fazę RTM, co oznacza, że produkt jest już gotowy do użycia i wprowadzenia na rynek. Zanim zobaczymy go jednak oficjalnie na pierwszym smartfonach, producenci tego typu urządzeń mają kilka tygodni na wprowadzenie do oprogramowania własnych modyfikacji.

Poprawka Mango ma być krokiem milowym dla mobilnej platformy Microsoftu, a jedną z najistotniejszych aktualizacji jest obsługa języka polskiego (obok kilkunastu innych). Windows Phone określany nieoficjalnie mianem "7.5" ma także zawierać szereg nowości usprawniających komunikację.

System ma umożliwiać grupowanie kontaktów i rozmów prowadzonych na różnych platformach, w tym przez SMS, komunikatory czy serwisy społecznościowe. Microsoft zwraca również uwagę na multitasking, czyli możliwość korzystania jednocześnie z kilku aplikacji.

Mobilna wersja Internet Explorera ma natomiast w pełni wspierać HTML 5, a integracja z usługą chmurową firmy powinna umożliwiać współpracę z aplikacjami wchodzącymi w skład Office 365.

>>Czytaj także: Nokia wyda 80 mln funtów na promocję Windows Phone 7


Źródło: Windows Team Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy