Microsoft pokazał Surface 2, Surface Pro 2 oraz... Surface Music Kit! - wideo

24-09-2013, 08:58

Nowe urządzenia Surface od Microsoftu zostały zaprezentowane. Można dyskutować o ich nowatorstwie i przydatności, ale jedno z zaprezentowanych akcesoriów pokazuje niewykorzystany dotychczas potencjał tkwiący w tej rodzinie urządzeń.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Pierwsze urządzenia Surface nie przyniosły firmie Microsoft wielkiego sukcesu, mówi się nawet o porażce, ale gigant nie zamierza się poddawać. Microsoft wyraźnie chce dostarczyć alternatywę dla iPada i nie chce już więcej ryzykować odchodzenia od rynkowych trendów.

Wczoraj firma zaprezentowała urządzenia Surface 2 i Surface Pro 2, które są następcami odpowiednio Surface RT i Surface Pro. Obydwa urządzenia mają większą wydajność i wydłużony czas pracy na baterii. Ponadto Microsoft zachwala nową podpórkę, którą da się ustawić pod dwoma różnymi kątami, umożliwiając wygodną pracę przy stole i na kolanach. Oto dowód, jak niewiele technologii trzeba, aby uczynić coś wygodnym.

Surface 2

Surface 2, następca Surface RT, posiada teraz procesor NVIDIA Tegra 4, który ma wyraźnie zwiększać wydajność urządzenia. Jest też wyświetlacz ClearType Full HD, co korzystnie wpłynie na jakość obrazu i odwzorowanie barw. Urządzenie posiada lepsze kamery - 3,5 MP z przodu oraz 5 MP z tyłu, obydwie są w stanie nagrywać wideo z jakością 1080p. 

Producent obiecuje do 10 godzin żywotności baterii. Można się spotkać z opiniami, że Surface 2 to urządzenie o "całkiem nowym wyglądzie", ale - mówiąc szczerze - jest ono po prostu nieco cieńsze i nieco lżejsze. Można je zobaczyć na filmie poniżej.

Surface będzie dostępny w wersjach z pamięcią 32 GB oraz 64 GB. Cena będzie zaczynać się od 449 dolarów.

Surface Pro 2

Drugie z zaprezentowanych urządzeń - Surface Pro 2 - ma być prawdziwym zamiennikiem laptopa. Procesor Intel Core i5 ma oferować nie tylko większą wydajność, ale również lepszą żywotność baterii (według Microsoftu nawet o 75%). Do urządzenia dodane jest piórko pozwalające na robienie notatek i rysowanie. Film poniżej prezentuje urządzenie.

Cena tego urządzenia ma startować od 899 dolarów. Będzie ono oferowane w wersjach z 4 GB RAM (64 GB pamięci lub 128 GB) oraz w wersjach z 8 GB RAM (256 GB lub 512 GB pamięci). Microsoft dorzuca do urządzenia dodatkowe miejsce na SkyDrive (200 GB) oraz nielimitowane rozmowy Skype na telefony stacjonarne.

Akcesoria

Można się sprzeczać o to, czy Surface jest laptopem czy tabletem. Prawda jest taka, że to urządzenie jest hybrydą. Microsoft może wykorzystać tę "hybrydowość", dołączając coraz lepsze akcesoria. Firma wreszcie postanowiła to zrobić. Oto co będzie można dokupić do nowych Surface:

  • Touch Cover 2 - klawiatura dotykowa, w nowej wersji podświetlana i cieńsza. Microsoft obiecuje dokładniejsze rejestrowanie uderzeń klawiszy.
  • Type Cover 2 - klawiatura fizyczna, teraz również cieńsza i podświetlana.
  • Power Cover - klawiatura podobna do Type Cover, ale z dodatkową baterią. Może wydłużyć żywotność baterii do 50%. Ma się pojawić na rynku dopiero w 2014 roku i ma współpracować z urządzeniami Surface 2, Surface Pro i Surface Pro 2.
  • Stacja dokująca - umożliwia szybkie podłączenie urządzenia do zewnętrznego monitora, źródła zasilania, głośników, drukarki itd.
  • Adapter bezprzewodowy do klawiatur - umożliwia bezprzewodowe łączenie się z klawiaturą Surface np. w momencie, gdy urządzenie jest podłączone do zewnętrznego monitora. 
  • Mysz Arc Touch Mouse Surface Edition.

Surface Music Kit - klawiatura specjalistyczna

Te wszystkie akcesoria ciekawie rozwijają możliwości Surface, ale jedno z nowych akcesoriów jest szczególnie ciekawe. Chodzi o Surface Music Kit. Można powiedzieć, że jest to specjalistyczna wersja klawiatury Touch Cover służąca wyłącznie do robienia muzyki.

Sonda
Nowe urządzenia Surface to znaczący krok do przodu dla Microsoftu?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Oczywiście nie każdy zajmuje się muzyką elektroniczną i ta specjalistyczna klawiatura nie będzie rynkowym hitem. Pokazuje ona jednak pewną autentyczną przewagę Surface nad tabletami. Microsoft może zadbać o zestaw akcesoriów do szczególnych zadań, a przecież nie wszystko robi się dobrze na ekranie dotykowym.

Oczywiście, jeśli nie zajmujesz się muzyką i patrzysz na Surface Music Kit, możesz uznać to za zbędny gadżet, ale osoby tworzące muzykę mogą pomyśleć "chciałbym to mieć". Jeśli Microsoft będzie odpowiednio kreatywny, może dotrzeć do kolejnych grup odbiorców - graczy, plastyków, filmowców, a może kogoś jeszcze?

Film poniżej prezentuje Surface Music Kit:



Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać














  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.