Microsoft: Jeden ekosystem dla pecetów, tabletów i telefonów

15-07-2011, 11:03

Gigant z Redmond może w ciągu najbliższych lat nawet całkowicie zrezygnować z nazwy "Windows".

Microsoft zapowiedział niedawno, że nie mamy co liczyć na tablety z Windows Phone 7, natomiast już za kilka lat może nas czekać prawdziwa rewolucja, jeśli chodzi o systemy operacyjne.

>>Czytaj także: Nokia wyda 80 mln funtów na promocję Windows Phone 7

Sonda
Microsoft zrezygnuje z nazwy "Windows"?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Andy Lees na Worldwide Partner Conference zapowiedział, że Redmond w przyszłości chce stworzyć "jeden ekosystem" dla urządzeń takich, jak komputery PC, telefony, tablety czy nawet telewizory.

Takie połączenie ma pozwolić na "korzystanie z pełnej mocy komputera PC na dowolnym urządzeniu". Jak zauważa Lees, obecnie Microsoft posiada osobny ekosystem dla pecetów oraz inny dla telefonów. W przyszłości powinniśmy być świadkami ich połączenia - powiedział pracownik firmy.

Co więcej, integracja ma się odbywać nie tylko na polu wspólnego interfejsu, ale urządzenia (w tym Xbox) mają ze sobą dzielić te same technologie, jak na przykład przeglądarkę Internet Explorer.

Planowany ekosystem Microsoftu
fot. - Planowany ekosystem Microsoftu
Według nieoficjalnych informacji już na przełomie 2015 i 2016 roku może zostać zaprezentowana nowa platforma, która ma funkcjonować na całej gamie popularnych urządzeń. Mówi się również o porzuceniu nazwy "Windows", która zastąpiona zostałaby przez bardziej odpowiadającą nowej wizji Microsoftu.

>>Czytaj także: Ballmer: Windows Phone 7 na razie nie jest sukcesem


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy