Microsoft dołącza do wyścigu o Skype'a?

09-05-2011, 07:39

Kogo wybierze Skype? Oprócz Google'a i Facebooka zainteresowanie firmą miał wyrazić także Microsoft. Mówi się, że komunikat prasowy w tej sprawie ma się pojawić w tym tygodniu.

Coraz więcej spekulacji na temat Skype'a i jego przyszłości. W zeszłym tygodniu informowaliśmy w Dzienniku Internautów o możliwym przejęciu firmy przez Facebooka lub też powołaniu spółki joint venture z Google'em. Żadna ze stron oficjalnie rozmów nie potwierdza. Zwiększa to zainteresowanie luksemburską firmą, zwłaszcza przed planowanym na ten rok wejściem na giełdę.

>> Czytaj więcej: Skype z Facebookiem? A może z Google'em?

Sonda
Microsoft byłby dobrym partnerem Skype'a
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Tymczasem źródła serwisu gigaom podają, że w rozmowy ma być także zaangażowany Microsoft. Mało tego, informacja o możliwej umowie miałaby zostać podana do wiadomości publicznej nawet w tym tygodniu. Koncern z Redmond jest zainteresowany przejęciem Skype'a, partnerstwem lub zwykłym zainwestowaniem pieniędzy.

Dla Microsoftu byłaby to trzecia w ostatnim czasie strategiczna umowa - w lutym ogłoszono współpracę z Nokią, a w zeszłym tygodniu z Research In Motion. Firma zyskałaby także dostęp do usług komunikacyjnych (w tym VoIP), co pomogłoby w konkurencji z Cisco czy Google'em. Cenna byłaby także współpraca z dostawcami usług telekomunikacyjnych, szczególnie przy adopcji technologii LTE. Skype miałby także doskonale wpasować się z system operacyjny Windows Phone 7.


Źródło: gigaom, Dziennik Internautów
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Windows Phone 7tag VoIPtag Skypetag Microsofttag Googletag Facebook
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy