Microsoft do firm: Czas porzucić Windowsa XP

18-09-2011, 12:24

Dyrektor ds. operacyjnych Microsoftu poinformował, że firmom pozostało niewiele czasu na rozpoczęcie migracji do nowych wersji systemu od giganta z Redmond.

Jak powiedział serwisowi InformationWeek Kevin Turner z Microsoftu, życie Windowsa XP oraz Office'a 2003 zakończy się w kwietniu 2014 roku. Wciąż jednak wiele przedsiębiorstw korzystających z setek stacji roboczych odwleka proces migracji, by odłożyć w czasie niemałe często koszty.

Czytaj także: Windows 8 wyświetli informacje ze smartfona?

Sonda
Korzystasz wciąż z Windowsa XP?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

- Więc wszystkie firmy, które wciąż korzystacie ze starych produktów i nie rozpoczęłyście migracji na nowe wersje, zgadnijcie co? To był świetny produkt, XP okazało się dużym sukcesem. Teraz jednak czas iść do przodu - powiedział Kevin Turner z Microsoftu.

Warto zauważyć, że zwykle wsparcie dla systemu operacyjnego dostarczane jest przez 10 lat od momentu jego premiery. W związku z tym, że Windows XP okazał się jednak niezwykle udanym produktem, Microsoft zdecydował się przedłużyć oferowanie aktualizacji bezpieczeństwa dla systemu o dodatkowe trzy lata (do wspomnianego wcześniej 2014 roku).

Turner już teraz zapowiedział, że na kolejne przedłużenie wsparcia dla XP nie ma szans. Wystawiliśmy mu już pieczęć z datą zgonu - podsumował dyrektor ds. operacyjnych Microsoftu. Firmy wciąż będą mogły oczywiście używać starej wersji Windowsa, jednak ze względu na brak nowych poprawek związanych z bezpieczeństwem, może to prowadzić do obniżenia odporności firmowej infrastruktury na ataki.

Microsoft liczy oczywiście na to, że firmy zakupią licencje na Office'a 2010 oraz Windowsa 7, który i tak zainstalowany jest na lwiej części nowych maszyn. Firma już teraz zapowiada, że popularny pakiet biurowy dostępny będzie także dla interfejsu Metro planowanego dla Windowsa 8. Premiera kolejnego systemu giganta z Redmond ma nastąpić jednak dopiero w połowie 2012 roku.

Czytaj także: Windows Store z możliwością testowania aplikacji


Źródło: InformationWeek
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930