Microsoft chce rozmawiać o Windows 8

16-08-2011, 11:22

Gigant z Redmond przyznał, że użytkownicy narzekali na bardzo niewielką liczbę informacji udostępnianych na temat nowej wersji systemu.

Microsoft niedawno ujawnił informacje na temat swoich największych obaw dotyczących rynku, natomiast teraz firma chce zwrócić uwagę także na nowego Windowsa.

>>Czytaj także: Apple i Google największymi zagrożeniami dla Microsoftu

Sonda
Sądzisz, że Facebook może być wart 100 miliardów dolarów?
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Jak poinformowano na nowym blogu MSDN: Pracujemy obecnie nad nowym Windowsem 8 i chcielibyśmy rozpocząć otwarty dialog z tymi, którzy będą chcieli testować przedpremierowe wydania w następnych miesiącach. Wygląda zatem na to, że pierwsze testowe wydania systemu mogą się pojawić jeszcze w tym roku, a zatem wcześniej, niż mogliśmy do tej pory przypuszczać.

Microsoft zapowiedział, że jednym z kluczowych spotkań związanych z nowym Windowsem będzie konferencja BUILD planowana na wrzesień. Deweloperom mają tam zostać przekazane szczegóły na temat nowych narzędzi dla Windowsa 8 oraz informacje związane z tym, jak "maksymalnie wykorzystać system".

Do tej pory gigant z Redmond był bardzo zdawkowy, jeśli chodzi o publikowanie informacji na temat nowego Windowsa. Firma przyznaje, że taki stan rzeczy nie odpowiadał użytkownikom przyzwyczajonym do komunikacji z markami chociażby za pośrednictwem serwisów społecznościowych. 

- Ludzie wyrażali swoją frustrację związaną z tym, jak niewiele powiedzieliśmy na razie na temat Windowsa 8 - pisze Microsoft. - Na przestrzeni ostatnich lat po prostu nauczyliśmy się wiele o niebezpieczeństwach związanych z ujawnianiem informacji. Firma zwraca uwagę, że podczas tworzenia systemu wiele funkcji ewoluuje, a część z nich finalnie wcale nie trafia do systemu.

>>Czytaj także: Microsoft rezygnuje ze swojej aplikacji do czytania e-booków


Źródło: Microsoft
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy