Microsoft akceptuje rosnącą rolę smartfonów i tabletów

24-03-2011, 07:53

Koncern postanowił otworzyć się na inne urządzenia, gdyż wzrost ich sprzedaży jest znacznie wyższy niż w przypadku komputerów osobistych czy laptopów. Microsoft podąża więc za trendami.

Komputery przestały być już jedynymi narzędziami wykorzystywanymi nie tylko przez użytkowników indywidualnych, ale także przez biznesowych. A ponieważ ci drudzy generują niemałą część przychodów firm, te starają się im wychodzić naprzeciw. W przypadku niektórych przedsiębiorstw wiązać się to może ze zmianą filozofii działania. Przykładem takim jest Microsoft.

>> Czytaj także: Microsoft znów pozywa za stosowanie Androida

Sonda
Czy decyzja Microsoftu jest słuszna?
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Od lat amerykański koncern tworzy i sprzedaje rozwiązania dedykowane komputerom osobistym - systemy operacyjne, pakiety biurowe czy antywirusowe. Posiada także szereg rozwiązań stworzonych specjalnie na potrzeby firm. Nie ulega wątpliwości, że Microsoft nadal pozostaje w tej branży liderem. Oczekiwania klientów ulegają jednak zmianom. Tak osoby indywidualne, jak i firmy coraz częściej korzystają ze smartfonów czy tabletów zamiast komputerów. Firma z Redmond, by nie stracić udziałów w rynku, musi podążać tym tropem.

Dlatego też wczoraj Microsoft ogłosił, że kolejna wersja System Center, oprogramowania do zarządzania, dostępna będzie także na urządzeniach, które nie działają pod systemem Windows. Dotyczyć to będzie zarówno smartfonów, jak i tabletów pod kontrolą iOS-a, Symbiana czy Androida. Krok ten nie dziwi, skoro przewiduje się znaczący wzrost zakupu tabletów przez firmy - z 20 tysięcy w roku 2010 do ponad 1,12 miliona w roku obecnym (według firmy Catalyst).

Microsoft na tym wzroście nie skorzysta, gdyż własny tablet wypuści dopiero w przyszłym roku. Jednocześnie jednak nie chce pozostać w tyle, jeśli chodzi o oprogramowanie. Stąd decyzja o otwarciu na inne systemy operacyjne i inne urządzenia.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031