Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Meble kuchenne - na pewno na zamówienie?

09-05-2019, 20:25

Wedle badań analitycznych rynek nieruchomości w Polsce przeżywa prawdziwy renesans. Szacuje się, że w 2019 roku deweloperzy podejmą się budowy ok 100 tysięcy mieszkań. Dane te dotyczą tylko i wyłącznie rynku pierwotnego. W obrocie nieruchomościami wciąż atrakcyjne dla młodych nabywców są mieszkania w systemie wtórnym. Biznes się kręci. Młodzi ludzie kupują przysłowiowe własne M4 i rozpoczyna się prawdziwy ambaras. Wykończenie mieszkania zmusza do wielu kluczowych decyzji podejmowanych na wiele lat, a nierzadko raz na całe życie. Pomalować ściany farbą, a może wybrać tapety? W łazience zamontować klasyczną wannę, czy może jednak wygodny prysznic? Zdecydować się na meble kuchenne na zamówienie, czy kupić gotowe w salonie? Odpowiedź na wiele z tych pytań jest wynikową wielogodzinnych debat i sporów pomiędzy małżonkami. Przyjrzyjmy się zatem logicznym i gotowym do użycia argumentom przemawiającym za wyborem mebli na zamówienie, nie zaś tych ze sklepowego szablonu.

kuchnia

Gotowe meble do kuchni nie zawsze są dobrym rozwiązaniem

Meble kuchenne z salonu bezsprzecznie nadają się do użycia od ręki. Trzeba jednak pamiętać, że na ich dostawę można czekać od kilku dni do dwóch tygodni. Dostarczane są do mieszkania w kartonowych pudełkach, a ich montaż dla laika jest, delikatnie mówiąc, problematyczny. Oczywiście można zdecydować się na pomoc sklepowych fachowców co znacznie przyspieszy proces. Wszystko jednak kosztuje. Jeśli dodać do siebie koszt dostawy oraz złożenia mebli to ostatecznie do pierwotnej ceny można doliczyć nadprogramowe 400 zł. Wszystko kończy się dodatkowymi wydatkami, a i oczekiwanie na wymarzoną kuchnię znacznie się wydłuża. Sam wybór mebli kuchennych jest też nie lada sztuką. Jeśli myślimy, że to tylko przyjemna wyprawa do salonu, spacer sklepowymi alejkami i- o eureka! Odkrycie ideału- to jesteśmy w dużym błędzie. Trzeba pamiętać o tak kluczowych kwestiach jak:

  • estetyka czyli styl i kolory w jakich będzie utrzymana kuchnia;
  • materiał z którego wykonane są meble kuchenne;
  • wymiary oraz dobór mebli do przestrzeni pomieszczenia;
  • rozkładem gniazdek, instalacji elektrycznej oraz przyłączeń wodnych i kanalizacyjnych jakimi dysponuje kuchnia;

Jeden fałszywy krok naraża nas na problemy związane chociażby ze zmianą układu połączeń. Trzeba wówczas wystąpić na pozwolenie administracji osiedla, a także liczyć się z kosztami wynajęcia ekipy z odpowiednimi uprawnieniami. W takim rozrachunku czy nie wygodniej i taniej będzie zdecydować się na fachową firmę oferującą meble kuchenne na zamówienie?

Zalety mebli na zamówienie

Alternatywą dla kłopotliwych zestawów z salonu meblowego są tworzone na wymiar meble kuchenne. Bezsprzeczną korzyścią tego rozwiązania jest oryginalność projektu. Wstępna wersja wystroju powstaje w oparciu o konsultację z klientem. Także na etapie montażu istnieje możliwość wnoszenia poprawek i własnych sugestii. Bezpośrednia współpraca sprawia, że meble kuchenne są odzwierciedleniem planów i marzeń nabywców. Firmy produkujące meble kuchenne na zamówienie gwarantują darmowy pomiar, a także określają przybliżony termin realizacji projektu. Nie ma tu miejsca na niespodzianki i dodatkowe wydatki ponieważ już na wstępnie znany jest kosztorys prac. Rola klienta ogranicza się jedynie do konkretnego określenia własnej wizji mebli kuchennych, a cała reszta pozostaje po stronie firmy oraz jej pracowników. Nie trzeba martwić się o przyłącza i instalacje, dowóz czy montaż ponieważ wszystkim zajmą się wykwalifikowani specjaliści. Decydując się na meble kuchenne na zamówienie mamy gwarancję jakości materiałów oraz pewność, że nasza kuchnie będzie oryginalna, wyjątkowa i niepowtarzalna.

 kuchnia 

 

Kuchnia dopasowana do Twoich potrzeb

Projekt i montaż to zadanie dla fachowców z firmy zajmującej się tworzeniem mebli kuchennych na zamówienie. Aby jednak efekt finalny był odzwierciedleniem marzeń warto jest dokładnie określić czego tak naprawdę oczekujemy. Podczas konsultacji z projektantem musimy zwrócić uwagę na wiele elementów. Podstawą będzie kolor frontów, materiał oraz styl w jakim będzie utrzymane całe wnętrze. Wygląd kuchni to Istotna kwestia, jednak poza aspektami czysto estetycznymi kluczowe okazują się także walory funkcjonalne. Zaletą mebli na zamówienie jest możliwość dopasowania wielkości i pojemności szafek do metrażu, a także indywidualnych potrzeb klienta. Zdolny projektant stworzy wymarzone meble kuchenne dostosowane do każdej przestrzeni: zarówno kuchni otwartych jak i tych zamkniętych w czterech ścianach. Meble na zamówienie dają również możliwość zastosowania sprytnego triku podnoszącego ergonomię kuchni. Wystarczy podzielić przestrzeń na kilka stref:

  • zapasów- część, w której umieszczamy żywność
  • przechowywania- część przeznaczona dla talerzy, sztućców oraz drobnego sprzętu agd
  • przygotowania i gotowania- miejsce przeznaczone do kucharzenia
  • porządku- strefa poświęcona zmywaniu i suszeniu oraz składowaniu odpadków

W wypadku mebli na zamówienie możemy z łatwością zadbać aby każda z wyodrębnionych części odzwierciedlała kolejność wykonywanych w kuchni czynności.

Kuchnie modne dzisiaj

Aby stworzyć kuchnie na miarę XXI wieku warto jest zapoznać się z najnowszymi trendami. Kolorystyka mebli kuchennych jest pierwszym akcentem na który zwracamy uwagę. W tym sezonie najmodniejszymi barwami będą szarości, granaty oraz wszelkie odcienie beżu i brązu. Na topie wciąż pozostają czerń i biel oraz klasyczne meble kuchenne imitujące drewno. Meble kuchenne wpisujące się we współczesny design mają połyskujące fronty, nierzadko przypominające taflę lustra. Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o materiały. Dominuje oczywiście drewno oraz szkło ale największe firmy europejskie zajmujące się projektowaniem mebli kuchennych sięgają po takie nowości jak beton, miedź czy skóra.

 kuchnia 

 

Jeśli chodzi o style najmodniejsze będą te, które nawiązują do natury. Na czasie pozostają, cieszące się uznaniem od kilku lat, style skandynawski oraz prowansalski. Nowością w świecie design jest nurt eko, który w zasadzie jest odmianą wnętrz rustykalnych. Zatem aby pozostać w trendach wystarczy mądrze przemyśleć dodatki i zestawić nowe meble kuchenne chociażby z wiekowym stołem znalezionym u babci w piwnicy. Jeśli brakuje inspiracji i pomysłów z pomocą przyjdą specjaliści z firmy zajmującej się projektowaniem mebli na zamówienie.

Urządzenie kuchni warto dobrze zaplanować

Człowiek musi wnieść wiele trudu w stworzenie idealnego domu dla siebie i swej rodziny. Uzbieranie funduszy, kupno mieszkania, malowanie, tapetowanie, wybór paneli podłogowych i odpowiednich płytek czy wreszcie umeblowanie pomieszczeń. Wszystkie te czynności wymagają nadludzkiej siły i hartu ducha. Aby tak skrzętnie uwijane gniazdko było piękne, funkcjonalne, a wysiłek włożony w jego budowę nie wykończył, warto skorzystać z doświadczenia specjalistów. Niezwykle ważne są kuchnie. To serce każdego domu, w którym spotykamy się na wspólne posiłki, własnoręcznie przygotowujemy potrawy czy pieczemy świąteczne pierniki. Warto zatem zainwestować w meble na zamówienie, które nie tylko upiększą pomieszczenie, ale też posłużą na lata całej rodzinie. Pomoc specjalistów projektujących meble kuchenne na zamówienie, takich jak producent mebli na zamówienie Smok z Lublina sprawi, że żadna przeszkoda nie stanie na drodze do stworzenia wymarzonego wnętrza. Fachowcy doradzą jak czyścić zastosowane powierzchnie, gdzie ulokować stół jadalny oraz jak doświetlić pomieszczenie. Meble na zamówienie to inwestycja, której korzyści doceniać można przez szereg lat.

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Smok z Lublina, producentem mebli na zamówienie: kuchennych, łazienkowych i szaf na wymiar.

Ostatnie artykuły:

fot. Tavex
fot. ann_zima