Maseczki ochronne wielorazowe - środek ochrony czy element mody?

21-05-2020, 15:33

Niegdyś stosowane tylko w wyjątkowych sytuacjach – dziś maseczki stanowią nieodzowny element codzienności każdego człowieka. Nałożone przez rząd obostrzenia związane z rozprzestrzeniającą się na całym świecie pandemią Covid-19 wymuszają noszenie maseczek ochronnych podczas każdego wyjścia z domu. Siłą rzeczy środki ochrony przed groźnym drobnoustrojem stały się również modnym gadżetem. W poniższym artykule przekonujemy, że można – a nawet warto – łączyć wysoki poziom ochrony z modnym designem.

maseczki wielorazowe

1. Maseczki wielorazowe czy jednorazowe?

2. Maseczki wielorazowe jako element mody

3. Zasady używania maseczek wielorazowych

Maseczki wielorazowe czy jednorazowe?

Od momentu wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemiologicznego, na rynku zatrzęsło się od różnego rodzaju maseczek. Można je podzielić między innymi według stopnia filtracji – na maseczki o oznaczeniu I, IIR, II czy też IR. Optymalne bezpieczeństwo zapewnia wersja II – trzy warstwy materiału z włókniny polipropylenowej i 98% filtracji wdychanego powietrza. Maseczki dzielą się również na wielorazowe oraz jednorazowe. Te drugie są znacznie mniej praktyczne, trzeba je bowiem wyrzucić od razu po użyciu. Rekomendujemy zatem maseczki wielorazowe bawełniane – jak sama nazwa wskazuje; można używać ich wielokrotnie, pod warunkiem zachowania higieny. Wystarczy regularne pranie w pralce (w minimum 40°C), a następnie przeprasowanie lub odkażanie za pomocą mikrofalówki.

Maseczki wielorazowe jako element mody

Maseczki wielorazowe stały się niejako elementem garderoby, bez którego nie ruszamy się obecnie z domu i nie ma co wypierać tego faktu ze świadomości. Świat się zmienia i powinniśmy dotrzymać mu kroku. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem zaopatrzenie się w maseczki bawełniane, które nie tylko chronią, ale i zachwycają designem. Jest to istotne chociażby dla samopoczucia. Wiele osób odczuwa bowiem dyskomfort z powodu konieczności zakrywania tak dużego obszaru twarzy. Estetyczne wzornictwo i bogata kolorystyka, a także możliwość wyboru konkretnego wzoru maseczki – wszystko to pozwala zniwelować te nieprzyjemności.

Zasady używania maseczek wielorazowych

Warto znać podstawowe zasady użytkowania maseczek wielorazowych. Istotny jest sposób ich noszenia – zapewnia bowiem bezpieczeństwo. Maseczkę należy zakładać na usta i nos, tak by przylegała do twarzy. W tym celu musi być zaczepiona gumkami o uszy bądź zawiązana za pomocą sznureczków z tyłu głowy. Maseczki nie należy zsuwać ani zdejmować. Po użyciu trzeba natomiast wyprać maseczkę – jak już wspomniano najlepiej w minimum 40°C, a następnie wyprasować. Prawidłowe użytkowanie maseczek wielorazowych oraz zachowanie higieny zapewniają optymalne bezpieczeństwo.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag maseczki wielorazowe
To warto przeczytać

fot. Executium

fot. kalhhRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: