Mark Hurd miał molestować od kilku lat?

30-12-2011, 11:08

Nowe światło na zeszłoroczne zamieszanie z Markiem Hurdem rzuca list adwokat Jodie Fisher, w którym przeczytać możemy o tym, że miał on od kilku lat czynić awanse do pracownicy Hewletta-Packarda.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W połowie zeszłego roku wyszedł na jaw skandal z Markiem Hurdem, ówczesnym dyrektorem generalnym Hewletta-Packarda, w roli głównej. Pojawiły się wobec niego zarzuty molestowania seksualnego oraz wykorzystywania pieniędzy firmy do finansowania spotkań z jedną z pracownic tymczasowych HP. Mimo że wewnętrzne postępowanie nie ujawniło w tym zakresie żadnych nieprawidłowości, Hurd ustąpił ze stanowiska.

Czytaj także: Od oscylatora do skandalu obiadowego, czyli krótka historia Hewletta-Packarda

Hurd szybko odnalazł swoje nowe miejsce w Oracle'u, co stało się przyczyną kolejnych problemów prawnych, tym razem jednak z byłym pracodawcą. Pojawiły się obawy, że wykorzystuje on tajemnice handlowe HP, by zdobyć przewagę w walce o klientów. Wydawało się, że sprawa przycichła, jednak ujawniony został list, jaki adwokat Jodie Fisher wysłała do Hurda w czerwcu zeszłego roku. Jego kopię uzyskała agencja Reuters.

Gloria Allred pisze w nim, że Fisher zatrudniona została w koncernie z powodów osobistych, a sam Hurd miał zapraszać ją do swojego pokoju hotelowego. Zjedli razem kilka razy kolację, co Hurd ukrywać miał w wydatkach firmy. Fisher miała się zgadzać się na wspólne posiłki rzekomo tylko w obawie o pracę, z której ostatecznie i tak zrezygnowała, gdyż pogorszyć się miał jej stan psychiczny.

Z tego zapewne powodu prawnicy walczyli, by list nie ujrzał światła dziennego. Na to jednak nie zgodził się sąd w stanie Deleware. Dla Hurda i Oracle'a taki obrót sprawy nie jest pozytywny, rzuca bowiem cień na reputację i wiarygodność. Można się spodziewać, że żadna ze stron nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.


Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.