Logitech: Google TV to gigantyczna pomyłka

11-11-2011, 10:08

W rozmowie z inwestorami szef Logitecha nie krył gorzkich słów pod kątem jednego ze swoich urządzeń, które przygotowywał wspólnie z wyszukiwarkowym gigantem.

Guerrino De Luca szefujący Logitechowi przyznał, że urządzenie Revue Google TV to ogromna pomyłka. Całość trafiła do sprzedaży po raz pierwszy niemal rok temu.

Czytaj także: Powstanie więcej aplikacji dla Google TV

W lipcu Logitech podawał, że więcej użytkowników zwraca urządzenia Revue, niż kupuje nowe. De Luca zapewnił, że na kolejne sprzęty z tej serii nie można liczyć, a premiera w 2010 roku była "gigantyczną pomyłką". Szef Logitecha powiedział również inwestorom, że firma "zakończyła sagę Revue".

Nie mogło zabraknąć również przemyśleń związanych z przyczynami porażki. De Luca zauważa m.in., że podczas premiery Google TV całość wciąż była daleka od gotowości. Jego zdaniem użytkownicy musieli się mierzyć z oprogramowaniem w wersji testowej. Dokonaliśmy pełnowymiarowej premiery z produktem w fazie beta, co kosztowało nas bardzo drogo - powiedział dyrektor generalny Logitecha.

- W skrócie, wydawało nam się, że wynaleźliśmy krojony chleb - przyznał De Luca. - Zdecydowaliśmy się stworzyć urządzenie, bo myśleliśmy, że ludzie ustawią się w kolejce na święta, by kupić je za 300 dolarów. To była duża pomyłka. Warto przypomnieć, że w sierpniu Eric Schmidt wyjaśniał, iż przed Google TV jest jeszcze długa droga. Jego zdaniem za wolną adaptację tego typu technologii odpowiada to, że użytkownicy wymieniają swoje telewizory znacznie rzadziej niż komputery.

Czytaj także: Eric Schmidt wciąż wierzy w Google TV


Źródło: Seeking Alpha
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy