Logitech: Google TV to gigantyczna pomyłka

11-11-2011, 10:08

W rozmowie z inwestorami szef Logitecha nie krył gorzkich słów pod kątem jednego ze swoich urządzeń, które przygotowywał wspólnie z wyszukiwarkowym gigantem.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Guerrino De Luca szefujący Logitechowi przyznał, że urządzenie Revue Google TV to ogromna pomyłka. Całość trafiła do sprzedaży po raz pierwszy niemal rok temu.

Czytaj także: Powstanie więcej aplikacji dla Google TV

W lipcu Logitech podawał, że więcej użytkowników zwraca urządzenia Revue, niż kupuje nowe. De Luca zapewnił, że na kolejne sprzęty z tej serii nie można liczyć, a premiera w 2010 roku była "gigantyczną pomyłką". Szef Logitecha powiedział również inwestorom, że firma "zakończyła sagę Revue".

Nie mogło zabraknąć również przemyśleń związanych z przyczynami porażki. De Luca zauważa m.in., że podczas premiery Google TV całość wciąż była daleka od gotowości. Jego zdaniem użytkownicy musieli się mierzyć z oprogramowaniem w wersji testowej. Dokonaliśmy pełnowymiarowej premiery z produktem w fazie beta, co kosztowało nas bardzo drogo - powiedział dyrektor generalny Logitecha.

- W skrócie, wydawało nam się, że wynaleźliśmy krojony chleb - przyznał De Luca. - Zdecydowaliśmy się stworzyć urządzenie, bo myśleliśmy, że ludzie ustawią się w kolejce na święta, by kupić je za 300 dolarów. To była duża pomyłka. Warto przypomnieć, że w sierpniu Eric Schmidt wyjaśniał, iż przed Google TV jest jeszcze długa droga. Jego zdaniem za wolną adaptację tego typu technologii odpowiada to, że użytkownicy wymieniają swoje telewizory znacznie rzadziej niż komputery.

Czytaj także: Eric Schmidt wciąż wierzy w Google TV


Źródło: Seeking Alpha


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.