Linux Professional Institute w Polsce

15-03-2011, 10:48

Instytut wydający certyfikaty dla specjalistów IT z początkiem stycznia 2011 roku otworzył swoją placówkę w Polsce. Oferuje on programy partnerskie dla ośrodków szkoleniowych i dostawców oprogramowania.

Linux Professional Institute jest organizacją non-profit i jednocześnie jest jednym ze światowych liderów na rynku certyfikatów dla specjalistów ds. technologii linuksowych, oferujący niezwiązane z konkretnym dostawcą technologii egzaminy. Na potrzeby rynku polskiego LPI planuje m.in. przeprowadzanie egzaminów w języku polskim. Termin ich wprowadzenia do oferty zależy jednak od rozwoju polskiej sieci partnerskiej.

LPI tworzy i podtrzymuje standard kwalifikacji zawodowych w zakresie technologii linuksowych i oprogramowania opartego na otwartym kodzie źródłowym - open source. Standard ten jest wspierany na całym świecie przez firmy sektora IT, klientów korporacyjnych, społeczności zawodowe, jednostki rządowe i środowiska naukowe.

Linux Professional Institute oferuje trzy certyfikaty, w oparciu o posiadane przez studentów podstawowe umiejętności (LPIC-1, LPIC-2, LPIC-3) oraz trzy różne programy partnerskie dla dostawców szkoleń i oprogramowania

W 2010 r. LPI podpisało umowę partnerską z firmą Novell. W jej rezultacie posiadacze certyfikatu LPIC mogą wystąpić o przyznanie certyfikatu Novell Certified Linux Administrator bez żadnych dodatkowych egzaminów i kosztów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lpi.org.

>>> Czytaj: OpenSUSE 11.4 teraz z Firefoksem 4 i LibreOffice


Następny artykuł » zamknij

Problemy Gmaila w Chinach

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy