Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Likwidacja firmy - komu w Warszawie zlecić opróżnienie biura?

18-11-2021, 13:44

Przedsiębiorca rozpoczynający działalność nigdy nie zakłada, że będzie musiał z niej zrezygnować w przyszłości. Zatem, mało który wie, jak przebiega likwidacja firmy. Nikt nie zastanawia się z czym to się wiąże, ponieważ nie dopuszcza w ogóle takiej możliwości, czyli zakończenia działalności. Niestety, czasem zdarza się, że przedsiębiorca traci klientów, reklama nie sięga do konkretnych grup odbiorców i dochodzi do krachu finansowego. Likwidacja nie należy do prostych zadań. Wiąże się z nią wiele obowiązków, nie tylko dotyczących opróżnienia biura, ale także dopięcia formalności księgowych i prawnych.

Obowiązki związane z likwidacją działalności

Osoby prowadzące działalność często nie zdają sobie sprawy z obowiązków związanych z rozwiązaniem działalności. Niestety, jest ich wiele. Na początek warto sporządzić wykaz składników majątku. Następnie przedsiębiorca powinien zakończyć prowadzoną dokumentację oraz dopełnić formalności związane z wyrejestrowaniem firmy. Likwidację firmy należy zgłosić na właściwych formularzach i w terminie 7 dni. Następnie należy złożyć właściwy wniosek do ZUS. Istotnym elementem związanym z zakończeniem działalności jest sporządzenie spisu z natury. Powinien on zawierać: towary handlowe, materiały podstawowe i pomocnicze, półwyroby, produkcję w toku, wyroby gotowe oraz braki i odpady. 

Kto w Warszawie zrealizuje opróżnienie biura?

Zapewne wiele przedsiębiorstw trudniących się tego typu zadaniami, jednak nie każde okaże się profesjonalne i...tanie. Istnieją firmy specjalizujące się w likwidacji firm. Należy do nich chociażby Eko-Bus - https://eko-bus.com/. Obszar jej działań obejmuje: zabranie mebli i sprzętu, elektrośmieci, złomu, gabarytów, odpadów, wywóz rzeczy do utylizacji  oraz sprzątanie.

Likwidacja firmy - komu w Warszawie zlecić opróżnienie biura?

Wycena takich usług obejmuje: rodzaj potrzebnego samochodu, ilość rzeczy do wyniesienia, potrzebę zatrudnienia pracowników, podstawienie kontenera i miejsce realizacji, w zależności czy likwidacja dotyczy bloku czy domu jednorodzinnego. 

Opróżnienie biura może być realizowane na wiele sposobów, nie tylko poprzez specjalistów, ale również firmy transportowe, Warto podjąć decyzję o tym, w jakie miejsce mają trafić zabrane rzeczy, ponieważ nie mogą być one składowane dowolnie. Każde miasto ma jasno wyznaczone obszary do tego rodzaju przedmiotów i należy jasno wskazać je firmie przewozowej. Pracownicy dowiozą we wskazany punkt, wystarczy jedynie zapłacić za realizację zadania. Oczywiście meble można odsprzedać lub oddać znajomym lub rodzinie i wtedy pracownicy dostarczą je również na wskazany przez nas adres. 

Jeśli jednak sami podejmiemy się opróżnienia biura, bo taka możliwość też istnieje to trzeba zdać sobie sprawę z tego, że jest to nie lada wyzwanie. Po pierwsze posiadać trzeba właściwy samochód do transportu, po drugie własnymi rękoma wynieść rzeczy z pomieszczenia, jak również znaleźć miejsce docelowe. Pracy przy tego rodzaju działaniach jest sporo i nie każdy temu podoła. Warto poświęcić się i to zadanie powierzyć fachowej firmie. Pracownicy wyniosą rzeczy, wywiozą je i jeszcze posprzątają, zdejmując tym samym przedsiębiorcy ciężar z barków.

Ostatnie artykuły:

fot. Tavex
fot. ann_zima

Tematy pokrewne:  

tag nolstag likwidacja firmytag DF12NFtag Amin12tag ALH