Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

lightRadio - pierwsze transatlantyckie połączenie

15-06-2011, 13:49

System lightRadio ma zmienić telefonię komórkową ekonomicznie i wydajnościowo. Dzięki temu rozwiązaniu udało się już przeprowadzić pierwsze w świecie połączenie wideofoniczne na dużą odległość przez telefon komórkowy.

robot sprzątający

reklama


Świadkami inauguracyjnego połączenia byli dyrektorzy przedsiębiorstw z branży telekomunikacyjnej oraz analitycy. Połączenie wykonano z Bell Labs, ośrodka innowacji Alcatela-Lucenta, gdzie znajduje się biurko, z którego Aleksander Graham Bell wykonał pierwsze w historii połączenie telefoniczne na dużą odległość. Również z tego biurka wykonano połączenie z użyciem lightRadio.

Chris Lewis, wiceprezes firmy analitycznej IDC, połączył się z siedziby Bell Labs w Murray Hill (stan New Jersey) z Benem Verwaayenem, dyrektorem generalnym Alcatela-Lucenta w Paryżu, a także z delegatami na konferencję biznesową w Miami.

>>> Czytaj: Alcatel-Lucent uprości sieci komórkowe dzięki lightRadio

Połączenie inauguracyjne pokazało, że lightRadio jest w stanie przesyłać duże ilości danych, odpowiadając na zapotrzebowanie klientów. Do przełomowych osiągnięć, jakich oczekuje się po nowym systemie, należą zmniejszenie zużycia energii przez sieć komórkową o 50% w porównaniu z aktualnie wykorzystywanym sprzętem, umożliwienie wdrożenia mobilnych usług szerokopasmowych na nowych obszarach w oparciu o odnawialne źródła energii oraz poważne obniżenie kosztów ponoszonych przez operatorów.

Wprowadzenie systemu lightRadio ma ułatwić zaspokojenie szybko rosnącego na całym świecie popytu na mobilne usługi szerokopasmowe oraz treści dostarczane bezprzewodowo. Operatorzy sieci, tacy jak Orange, Telefonica czy China Mobile, współpracują z firmą Alcatel-Lucent przy rynkowym wdrożeniu technologii.

Oczekuje się, że system przełoży się na znacznie niższe koszty operacyjne dla operatorów i właścicieli infrastruktury, ponieważ wyeliminowana zostanie konieczność budowy skomplikowanych stacji bazowych i wysokich wież antenowych. Według szacunków Bell Labs całkowity koszt posiadania sieci mobilnych (wydatki operatorów mobilnych na systemy dostępowe) osiągnął w 2010 r. kwotę 150 mld EUR.

>>> Czytaj: TP chce inwestycji, a nie niższej stawki MTR


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:

fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. Freepik