Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Propozycje decyzji Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej spotkały się z niezadowoleniem Grupy TP. Ta uważa, że proponowana stawka jest niższa niż wcześniej uzgodniona i opowiedziała się za przyspieszeniem rozmów odnośnie inwestycji w tzw. białe plamy.

Z dniem 3 marca br. rozpoczęło się postępowanie konsultacyjne w sprawie decyzji Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej odnośnie stawek za zakańczanie połączeń głosowych w publicznej ruchomej sieci telefonicznej (MTR). Dotyczy ono Polskiej Telefonii Cyfrowej, Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel oraz Polkomtela. Jej wysokość została ustalona na poziomie 9,66 gr/min. Jej obecnie obowiązująca wysokość to 16,77 gr/min. Różnica jest więc zasadnicza. Zgodnie z projektem decyzji ma ona zacząć obowiązywać od 1 lipca br.

>> Czytaj więcej: UKE chce obniżyć stawki MTR głównym operatorom telekomunikacyjnym

Niezadowolenie z wysokości stawki wyraziła Grupa Telekomunikacji Polskiej. W komunikacie prasowym podkreślono, że 9,66 gr/min jest wartością niższą niż dyskutowane z Prezes UKE w ramach negocjacji harmonogramu zmian stawek MTR i zobowiązań inwestycyjnych operatorów w zakresie eliminowania tzw. białych plam.

Grupa TP, tworząc założenia finansowe na rok bieżący, przyjęła, że stawka MTR spadnie do poziomu 12-15 gr/min. Nie planuje się jednak zmian szacunków dotyczących tegorocznych przychodów, a także zysku.

Nie jest także pewne, że stawka w takiej wysokości będzie faktycznie od połowy tego roku obowiązywać. Jeśli bowiem operatorzy dogadają się z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, w mocy pozostanie harmonogram zakładający wolniejszą redukcję stawki. TP traktuje więc propozycje decyzji prezes UKE jako dodatkowy motywator do przyspieszenia rozmów. Jej zdaniem inwestycje w infrastrukturę są znacznie korzystniejszym rozwiązaniem niż redukcja stawek.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

IT Skaner - 18 marca 2011