Lekarz online - jak to działa?

26-05-2020, 20:28

Wizyta u lekarza to często trudny temat. Terminy, do których musimy się dostosować zamiast odwrotnie, kolejka pod gabinetem i częste zamieszanie na recepcji przychodni sprawiają, że często jest to przykra konieczność, której chcemy jak najdłużej unikać. Także w obecnej sytuacji wizyta w normalnej przychodni może być dla wielu osób narażeniem na zachorowanie, szczególnie w punktach, w których codziennie pojawia się wielu pacjentów. Jak zatem radzić sobie z wizytą u lekarza, by uniknąć tych wszystkich nieprzyjemności?

lekarz online

1. Jak działa przychodnia online?

2. Jak umówić się do lekarza na konsultację przez internet?

3. Co można załatwić na wizycie online?

4. Gdzie szukać lekarzy online?

Jak działa przychodnia online?

Przychodnia działająca zdalnie pozwala na odbywanie konsultacji z lekarzami za pomocą połączenia przez internet. Dzięki temu nie musimy martwić się o to, czy zdążymy dojechać do punktu na umówioną godzinę ani o to, że lekarz ma wolne tylko takie terminy, podczas których my sami jesteśmy w pracy. Porada może odbyć się o dowolnej porze, w wygodny i bezpieczny sposób, ponieważ nie musimy ruszać się z domu. Obecnie jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które są w grupie podwyższonego ryzyka w związku z pandemią koronawirusa i które czują się bezpieczniej, gdy nie muszą wchodzić w kontakt z dużą grupą ludzi, na przykład kolejką do gabinetu.

Jak umówić się do lekarza na konsultację przez internet?

Umówienie się na wizytę online jest bardzo proste i przebiega podobnie do zamawiania konsultacji tradycyjnej. Jedyna różnica jest taka, że zamiast dzwonić na recepcję przychodni, po prostu wybieramy interesującą nas dziedzinę i termin na stronie internetowej. Wystarczy wejść na stronę przychodni, wybrać interesującą nas konsultację, a następnie sprawdzić wolne terminy i zdecydować się na któryś z nich. Gdy już ustalimy datę, kolejnym krokiem będzie zapłacenie za poradę. W momencie, w którym to zrobimy, nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na wybrany dzień, a podczas spotkania z lekarzem postępować zgodnie z wytycznymi, jakie otrzymamy odnośnie kwestii technicznych konsultacji.

lekarz online

Co można załatwić na wizycie online?

Zdalna przychodnia może zaoferować nam wiele różnych rodzajów wizyt odbywających się przez sieć, począwszy od porady u lekarza pierwszego kontaktu, a skończywszy na wystawianiu e-recept. Tę ostatnią otrzymamy zarówno w przypadku antykoncepcji hormonalnej, jak i w celu kontynuowania długoterminowego leczenia, gdy na przykład nasz lekarz prowadzący nie jest w stanie nas przyjąć w najbliższym czasie. Wizyta odbywająca się przez internet jest również tańsza, niż klasyczna konsultacja, więc świetnie się sprawdzi w sytuacji, gdy potrzebujemy porady pilnie, ale nie chcemy dużo wydać.

Gdzie szukać lekarzy online?

Nie każda przychodnia oferuje możliwość umówienia się na wizytę online. Dlatego w sytuacji, gdy potrzebujemy skorzystać w podobnej usługi, musimy najpierw znaleźć odpowiednie miejsce. Warto przy tym sprawdzić opinie poprzednich pacjentów, ponieważ to pozwoli nam uniknąć trafienia w miejsce nierzetelne i oferujące słabej jakości usługi. Pamiętajmy, że podczas takiej konsultacji nie widzimy gabinetu ani nie znamy jakości łącza, z którego korzysta lekarz, a to może być bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na przebieg porady. Z tego względu lepiej z wyprzedzeniem sprawdzić, które miejsca oferują najlepszy zestaw konsultacji. Być może jedno z nich znajduje się gdzieś w naszej bliskiej okolicy.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag lekarz online
To warto przeczytać

fot. Geraltfot. Geralt

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: