Kursy językowe jako inwestycja w siebie, jaki wybrać?

24-01-2020, 12:02

Znajomość języków obcych to kompetencja, która nie tylko przyda nam się w czasie podróży zagranicznych, ale również pozwoli na podniesienie swoich kwalifikacji i wyróżnienie się na tle innych konkurentów. Dzięki szerokiej dostępności ofert kursów możemy podjąć naukę nowego języka od podstaw lub doszlifować już ten, który opanowaliśmy w stopniu komunikatywnym czy średniozaawansowanym. Jakie kursy językowe warto wziąć pod uwagę? Podpowiadamy.

kursy językowe

Kursy językowe od podstaw

Nauka nowego języka to dla wielu osób spore wyzwanie, ale również ciekawa przygoda. Jeśli zamierzamy wyjechać do innego kraju w celach turystycznych bądź do sezonowej pracy, warto zdecydować się na językowy kurs podstaw komunikacji, na którym w czasie intensywnej nauki nabędziemy umiejętność swobodnej rozmowy na codzienne tematy takie jak: zapytanie o drogę, zakupy w sklepie, wizyta u lekarza czy wyjście do pubu. Znając podstawowe zwroty będziemy czuć się pewniej i z pewnością unikniemy niepotrzebnego stresu, gdy nasz rozmówca zupełnie nie będzie potrafił odczytać tego, co mamy na myśli. Ponadto korzystając z lekcji w grupie, w której każdy uczeń jest na tym samym poziomie, czyli dopiero rozpoczyna swoją przygodę z nowym językiem, będziemy mogli wspólnie przełamywać nieśmiałość i próbować swoich sił w pierwszych, nawet prostych konwersacjach. 

Cena za semestr nauki to ok. 700-1000zł w zależności od miasta.

Kursy językowe Avalon pomogą w nauce języka obcego sprawdź ofertę!

Kurs dla średniozaawansowanych

Kursy dla średniozaawansowanych dedykowane są osobom, które znają słownictwo i gramatykę, a ponadto potrafią swobodnie komunikować się w danym języku, lecz chcieliby poszerzyć zakres swojej wiedzy o swobodne posługiwanie się bardziej skomplikowanymi konstrukcjami językowymi. Tego rodzaju zajęcia cieszą się powodzeniem szczególnie u osób, w przypadku których biegłe posługiwanie się danym językiem jest niezbędne w pracy czy w życiu codziennym. Po kursie dla średniozaawansowanych uczeń jest wzbogacony o nowe słownictwo, potrafi płynnie rozmawiać z osobami natywnie posługującymi się danym językiem oraz rozumieć różne dialekty. Jeśli więc w naszej pracy mamy lub będziemy mieć styczność z osobami, z którymi możemy komunikować się wyłącznie w jednym języku, wejście na wyższy poziom naszych umiejętności z pewnością doda nam pewności siebie, ale również sprawi,a nasi rozmówcy docenią jakość komunikacji.

W wielu firmach znajomość języka obcego musi być potwierdzona certyfikatem. Wówczas należy wybrać taką placówkę szkoleniową, w której kurs kończy się egzaminem certyfikowanym. Cena takiego kursu za semestr może wahać się od 1000 do 2000zł za semestr.

Swobodna konwersacja

Niektóre osoby, choć mają szeroki zasób słownictwa obcojęzycznego i doskonale znają gramatykę, mają spory opór przed komunikacją werbalną. W takiej sytuacji warto zdecydować się na kurs opierający się wyłącznie na rozmówkach. Doskonale w tej roli sprawdzają się zajęcia indywidualne tylko z nauczycielem, gdyż pozwalają przełamać pierwsze opory przed konwersacją. Zaczynając od prostych rozmów, z każdą lekcją wchodzimy na wyższy poziom konwersacji, a nauczyciel zachęca nas i motywuje do mówienia, dzięki czemu nawet nie zauważymy, kiedy rozmowa w obcym języku będzie dla nas lekka i przyjemna. Cena za godzinę takiej konwersacji może wahać się od 80 do 200zł, w zależności od poziomu znajomości języka i stopnia zaawansowania ucznia. 

Kursy językowe to zdecydowanie korzystna inwestycja, tym bardziej, jeśli będzie się wiązała z awansem czy możliwością zdobycia wymarzonej pracy. Jeśli koszt kursu chwilowo przekracza nasze możliwości finansowe, pomocna może okazać się szybka pożyczka, dzięki której zdobędziemy niezbędne środki. Pożyczkę spłacimy w miesiąc, a umiejętności językowe pozostaną nam na całe życie.





Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać














Tematy pokrewne:  

tag kursy językowe


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.