Drukarka z dolewanym tuszem - poznaj drukarki CISS

24-01-2020, 14:42

Posiadanie drukarki w domu czy biurze jest obecnie dosyć powszechne. Przydaje się do wydruku potrzebnych dokumentów, dla uczniów do prac domowych czy dla studentów do wykonywania różnorodnych projektów, czy zadań. Drukarka z dolewanym tuszem to ciekawe rozwiązanie, będące realną konkurencją dla urządzeń laserowych.

Zarówno urządzenie wielofunkcyjne CISS, jak i podstawowa drukarka CISS pozwalają na ekonomiczne, a także bardziej przyjazne środowisku podejście do urządzeń drukujących. Jak wyglądają drukarki CISS, na czym polega ten system? Poznaj urządzenia CISS oraz zalety ich eksploatacji w różnych sytuacjach.

drukarki CISS

Jak wygląda drukarka z dolewanym tuszem?

Drukarka z dolewanym tuszem to rozwiązanie stosunkowo nowe, bo powstałe około 2010 roku. Początkowo CISS, czyli Continuous Ink Supply System, zwany także CIS, automatic ink refill system AIRS albo bulk feed ink system BFIS było zewnętrznym modułem z możliwością podłączenia do konkretnych modeli drukarek. Takie urządzenie wielofunkcyjne CISS pozwalało na uzupełnianie zawartości zbiorników z tuszem zamiast wymiany całych kartridżów lub zespołów drukujących.

Obecnie drukarka CISS ma najczęściej nieco większe wymiary niż klasyczne urządzenie atramentowe, ale zwartą obudowę, bez zewnętrznych modułów dostarczanym niegdyś początkowo przez firmy trzecie. Współczesne drukarki CISS mogą mieć także zewnętrzny wskaźnik poziomu tuszu, w przypadku drukarki kolorowej również poszczególnych kolorów. Drukarka z dolewanym tuszem to zespół wewnętrznych zbiorników z tuszami, połączonych najczęściej elastycznymi przewodami z głowicą drukującą. Dodatkowo urządzenie wielofunkcyjne CISS posiada również skaner, funkcję kopiowania, często także moduł wi-fi, komunikację NFC lub obsługę z użyciem aplikacji na smartfona. Wydajność drukarki CISS jest najczęściej nawet kilkukrotnie wyższa od klasycznej drukarki z wymiennymi tuszami.

Urządzenie wielofunkcyjne CISS do domu i biura

Po początkowym okresie, gdy drukarka z dolewanym tuszem była po prostu klasyczną drukarką z zewnętrznym modułem rozszerzającym jej funkcjonalności, producenci drukarek, na przykład Canon (tusz do drukarki Canon na Tuszmarkt.pl) czy Epson (sprawdź tusze do Epson L386) zauważyli potrzebę tworzenia takich urządzeń. Dobre urządzenia wielofunkcyjne CISS zostały opracowane szybko przez czołowych producentów na rynku, by pokryć zapotrzebowanie i uniknąć samodzielnego przerabiania drukarek przez użytkowników. Współczesna drukarka CISS może być także określana mianem supertank printer.

Drukarki CISS wykorzystywane są w wielu miejscach, zarówno w domach, jak i małych lub większych biurach, czy nawet w firmach korzystających z nich w drobnej produkcji nadrukowywanych akcesoriów. Zwykle drukarka z dolewanym tuszem jest droższa od standardowego urządzenia, jednak przy intensywnym użytkowaniu szybko się zwraca. Pojemniki uzupełniające tusze można nabyć w profesjonalnym sklepie z materiałami eksploatacyjnymi do drukarek, takim jak Tuszmarkt.

Drukarki CISS i ich eksploatacja

W założeniu drukarka z dolewanym tuszem powinna być bardziej ekonomiczna w użytkowaniu, ponieważ koszt buteleczek z tuszem jest niższy niż kartridże ze zintegrowanymi głowicami. Przenosi się to na niższy koszt wydruku pojedynczej strony. Liczy się także wygoda, gdyż urządzenie wielofunkcyjne CISS wymaga zakupu materiałów eksploatacyjnych zwykle rzadziej niż klasyczne drukarki atramentowe. Łatwo dobrać odpowiednie pojemniki z tuszem jedynie na podstawie marki i modelu drukarki dzięki szerokiej ofercie dobrych sklepów internetowych z tuszami takich jak https://www.tuszmarkt.pl. Bez wątpienia drukarka CISS generuje mniejszą ilość odpadów, pojemniki z tuszem i dozownikiem są łatwiejsze w utylizacji niż kompletne kartridże z głowicą.

Wszystkie drukarki CISS, jak każde urządzenia drukujące z użyciem tuszów narażone są na wysychanie oraz zatykanie dyszy, uszkodzenie głowicy w przypadku dłuższego braku użytkowania. Dlatego ważna jest okresowa kontrola stanu drukarki CISS i korzystanie z automatycznych programów konserwacyjnych tych urządzeń.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Tuszmarkttag drukarkitag CISS
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: