Książki Ricka Riordana

26-11-2021, 17:31

Rick Riordan ma na swoim koncie jedne z najlepiej sprzedających się powieści typu fantasy dedykowanych dla młodzieży. Na podstawie jego utworów powstały liczne gry komputerowe i planszowe, a także komiksy. Nic dziwnego: wykreowany świat, który tworzy autor wabi swoim klimatem oraz pełną zwrotów akcji fabułą. Dzięki temu od raz rozpoczętej lektury nie sposób się oderwać. Po które książki Ricka Riordana w szczególności warto sięgnąć?

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy

Wiele osób rozpoczyna przygodę z twórczością Riordana od jego bestsellerowej serii, czyli „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”. Pierwszy tom to „Złodziej pioruna” i w nim główny bohater dowiaduje się o swoim spokrewnieniu z Posejdonem. Jak przystało na prawdziwą powieść fantasy, na Percyego Jacksona czekają mitologiczne potwory, ryzykowne podróże, a takie niespodziewane zwroty akcji. Na serię składa się finalnie pięć tomów z mitologią grecką w tle, a wszystko podane w lekkiej i przystępnej formie. Być może właśnie to sprawiło, że książki ukazujące niezwykłe losy bohatera spotkały się z tak znakomitym przyjęciem czytelników oraz zostały sprzedane w milionowych nakładach na całym świecie.

Książki Ricka Riordana

To nie koniec greckich mitów

Przygody Percyego Jacksona przyciągnęły jednak czytelników na dłużej. Dlatego też sam autor zdecydował się po raz kolejny sięgnąć do greckich mitów, czego wynikiem jest seria „Olimpijscy Herosi”. Książki z cyklu opowiadają o proroctwie dotyczącym Herosów, którzy mają za zadanie zamknąć Wrota Śmierci. Zadanie to oczywiście nie jest łatwe, a wielowątkowość i natężenie akcji nie pozwalają czytelnikowi oderwać się od fabuły nawet na moment.

„Olimpijscy Herosi” co prawda nie zyskali tak dużej popularności jak książki o Percym Jacksonie. Jednak seria wciąż przepełniona jest interesującymi zwrotami akcji, a także kulturowymi odwołaniami, które zdecydowanie warto zgłębić.

Książki Ricka Riordana dla dorosłych

Rick Riordan ma wiele do zaoferowania wiele również dorosłym czytelnikom. Głównym bohaterem serii Tres Navarre jest tytułowy nielicencjonowany detektyw, któremu podczas podróży towarzyszy wierny Robert Johnson - jego kot. Bohater powracający do rodzinnego miasta to jednak sposób na poważne kłopoty. Mafijne porachunki, polityczne gierki, a także walka o sprawiedliwość, to główne wątki czekające na czytelnika. Książki Ricka Riordana z tej serii to zupełnie nowa ścieżka literacka również dla samego autora. Jak jednak wybrnął z zupełnie nowej dla siebie rzeczywistości? Można sprawdzić to w utworach  „Big Red Tequila”, „Taniec wdowca” oraz „Ostatni król Teksasu”.

Rick Riordan to pisarz znany przede wszystkim fanom literatury fantasy. Autor w ostatnich latach otwiera się jednak także na zupełnie nowe dla siebie gatunki, które przyciągają kolejnych czytelników. Jedno jest pewne: z twórczością Riordana zdecydowanie warto się zaznajomić.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
fot. Ciscofot. Evolution

Tematy pokrewne:  

tag nolstag książki Ricka Riordanatag Amin12tag alhnftag ALH

RSS  pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.