Książka z podróży

30-08-2017, 10:50

Wakacje to magiczny czas. Jest cieplej, słońce mocniej grzeje, a my ubieramy się kolorowo i zwiedzamy, kosztujemy, sprawdzamy, poznajemy nowych ludzi. Bliższe lub dalsze podróże przynoszą nam całą masę atrakcji do uchwycenia. I moglibyśmy powiedzieć, że dzięki nowoczesnej technologii udaje mam się w pewien sposób te wrażenia zatrzymać w zdjęciach czy filmikach. I nawet jeśli nie podróżujemy z lustrzanką, to prawie każdy z nas ma smartfona w kieszeni i pstryka, i nagrywa, i pstryka.

aparat foto

Moda na selfie

Charakterystyczne zdjęcia z „dzióbkami” budzą uśmiechy. Niektórzy są zniesmaczeni tą modą, ale inni upatrują w selfie zupełnie innej idei. Dzięki specjalnym uchwytom możemy zrobić sobie zdjęcie na tle jakiegoś widoku, zabytku czy też podczas wydarzenia. Poza tym to również możliwość byśmy byli w końcu obecni na zdjęciach ze znajomymi. Selfie jest też doskonałą okazją do zabawy. I tak wracając z urlopu, weekendowego wyjazdu czy też uroczystości rodzinnej w naszych telefonach pozostają setki zdjęć, z których kilka wstawiamy na profile w mediach społecznościowych, dzieląc się ze znajomymi wrażeniami i przygodą. A reszta? Bardzo często nawet już do nich nie wracamy. A przecież kiedyś przy różnych okazjach przeglądało się albumy ze zdjęciami, często były nawet głównym elementem rodzinnych imprez.

Zatrzymaj chwile

Coraz częściej więc decydujemy się wrócić do tradycji niemalże z czasów aparatów analogowych. Wywoływanie zdjęć ma jednak już zupełnie inny wymiar. W dobie fotografii cyfrowej i obrabiania zdjęć w komputerze całą procedurę robienia zdjęć w wersji papierowej możemy zrobić zdalnie. Takie możliwości są bardzo istotne, ponieważ przyzwyczailiśmy się już do tego typu zakupów, co więcej, coraz częściej rezygnujemy, jeśli musimy gdziekolwiek iść. Odbitki przywozi do nas kurier. Poza wyborem rodzaju papieru czy też formatu możemy pozwolić sobie na umieszczanie na zdjęciach śmiesznych dymków z historiami czy zabawnych obrazków. Do tego wszystkiego nie potrzebujemy ani specjalnej aplikacji ani dodatkowego oprogramowania.

Innym pomysłem na zatrzymanie zdjęć z wakacji jest fotoksiążka. Ten sposób przechowywania wspomnień sprawdza się zarówno w fotografii ślubnej, jak i dziecięcej czy też podróżnej. To doskonały pomysł na stworzenie własnej niepowtarzalnej historii przyprawionej pięknymi zdjęciami i naszymi historiami. Kreatory takich książek są intuicyjne i pozwalają na uchwycenie niesamowitego klimatu zdjęć. A sama forma książki nie dość że świetnie wygląda na półce, to również na długo w niepowtarzalny sposób będzie stanowić powód do powrotu do wspomnień.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.