Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Krakowski edrone pozyskuje 20 mln zł inwestycji i przyspiesza na LATAM

01-02-2024, 09:56

edrone, firma tworząca system Marketing Automation i CRM dla e-commerce, pozyskała 20 mln zł w kolejnej rundzie finansowania. Inwestycja ma pomóc w podwojeniu zatrudnienia w oddziale w Brazylii, co jest wyraźnym sygnałem ekspansji na rynkach Ameryki Łacińskiej.

edrone to polska firma, która oferuje system Marketing Automation i CRM dla e-commerce. System ten pomaga sklepom online w automatyzacji marketingu, zarządzaniu relacjami z klientami oraz zwiększaniu sprzedaży. W 2023 roku firma osiągnęła blisko 7 milionów dolarów rocznego przychodu powtarzalnego (ARR) i została wyceniona na 120 milionów złotych.

edrone logo

Ważna inwestycja dla edrone

Ta runda finansowania, z nowym, głównym inwestorem w postaci INventures, ma na celu:

  • Wzmocnienie pozycji edrone na rynku Ameryki Łacińskiej (LATAM), gdzie firma już podwoiła przychody w 2023 roku.

  • Rozwój oddziału w Brazylii i znaczące zwiększenie zatrudnienia.

  • Inwestycję w ludzi i kulturę organizacji, z zamiarem zatrudnienia dodatkowych 70 osób, co pokazuje, jak firma stawia na rozwój wewnętrzny. Zespół liczy obecnie ponad 150 pracowników w Krakowie i Brazylii.

  • Dalsze inwestycje w produkt, w tym w nowe technologie takie jak Generative AI, mające na celu zwiększenie przewagi konkurencyjnej.

Ekspansja wspierana przez doświadczonych inwestorów

W tej rundzie finansowania edrone wsparli zarówno nowi, jak i obecni inwestorzy.

  • Poznański fundusz VC, INventures, dołączył do grona finansujących, przekazując ponad 10 milionów nowego kapitału, podkreślając długoterminowe wsparcie i strategiczne doradztwo dla edrone.
  • Pozostałe 10 milionów pochodziło od Mueller Medien, Atmos, PortfoLion oraz przez konwersję kapitału dłużnego na udziały.

Obecność w tej rundzie dotychczasowego inwestora - PortfoLion, pokazuje zaangażowanie i zadowolenie z dotychczasowych osiągnięć firmy.

Plany na przyszłość

Zarząd edrone, z Michałem Blakiem na czele, wraz z nowymi inwestorami i Radą Nadzorczą, skupia się na strategicznym rozwoju firmy. Plany na przyszłość obejmują nie tylko ekspansję geograficzną, ale i dalszy rozwój technologiczny produktu.

Firma, która już współpracuje z blisko 2000 sklepów internetowych, głównie w Polsce i Brazylii, zamierza kontynuować swoją misję dostarczania innowacyjnych rozwiązań e-commerce wspieranych przez sztuczną inteligencję.

zespół edrone w krakowie

Fot. Zespół edrone z Krakowa


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data