Korki online w czasie rzeczywistym

06-08-2009, 17:10

Targeo Traffic to nowy serwis na bieżąco informujący o natężeniu ruchu na drogach w Polsce. Serwis, jeszcze w fazie beta, zbiera informacje z urządzeń GPS oraz kamer monitorujących ruch, wykreślając na mapie szybkość ruchu na danych odcinkach.

Targeo Traffic informator o natężeniu ruchu
fot. - Targeo Traffic informator o natężeniu ruchu
Dane o prędkości pojazdów są zbierane równocześnie z wielu źródeł. Kilkadziesiąt tysięcy samochodów wyposażonych w urządzenia do monitoringu GPS, użytkownicy nawigacji AutoMapa, którzy uaktywnili funkcję AutoMapa Traffic, i odczyty z kamer monitorujących ruch pozwalają określić aktualną sytuację na poszczególnych odcinkach dróg - informują przedstawiciele usługi.

Z użyciem map cyfrowych dane są przetwarzanie na interaktywną mapę prędkości przejazdu. Użytkownik Targeo ma możliwość wyboru dnia oraz przedziału godzinowego, a na mapie pojawiają się kolorowe linie symbolizujące różne prędkości przejazdu. Dzięki temu można obejrzeć, jak zmienia się sytuacja drogowa w różnych godzinach, w różne dni tygodnia, oraz sprawdzić, gdzie i kiedy tworzą się korki.

Targeo Traffic, udostępniony w wersji beta, jest aktualnie jeszcze w fazie rozruchowej. Dane prezentowane na mapie są dla większości miejsc opracowane na podstawie historycznych informacji o ruchu w danym miejscu, dniu tygodnia, porze dnia i porze roku, ale bieżące dane także są przetwarzane i aktualizowane co kilka dni. W kolejnych etapach uruchomienia na mapie będzie pokazywanych coraz więcej informacji aktualizowanych online.

Twórcy systemu zapowiadają wprowadzenie kolejnych funkcji umożliwiających szacowanie czasu przejazdu, wybór optymalnej trasy o zadanej godzinie oraz wybór optymalnej godziny wyjazdu z zadanego przedziału.

Działanie systemu można sprawdzić na stronie OmijamyKorki lub uruchamiając funkcję Traffic w serwisie mapowym Targeo. W najbliższym czasie informacje o ruchu drogowym będą udostępnione także dla użytkowników aplikacji Targeo.mobi i Drogowskaźnik w telefonach komórkowych.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Targeo Traffictag Targeotag OmijamyKorkitag korkitag Automapa
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930