Komputronik: Kinect popularniejszy niż Move

03-01-2012, 07:40

W okresie przedświątecznym Komputronik po raz pierwszy w swojej historii sprzedał więcej zestawów Microsoft Xbox 360 z kontrolerem Kinect niż konsol Sony PlayStation 3 z kontrolerem Move.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Z danych NPD Group wynika, że w listopadzie 2011 roku na świecie sprzedano 1,7 miliona konsoli Xbox 360. To niemal dwukrotnie więcej niż PlayStation 3 (900 000 sztuk) oraz modelu Wii (860 000). To był czwarty miesiąc z rzędu, w którym produkt firmy Microsoft był najchętniej kupowaną konsolą. Tymczasem jeszcze w 2010 roku królową konsoli była Wii, której sprzedaż wyniosła 75,5 mln sztuk. Z kolei popyt na PlayStation 3 wyniósł 43,4 mln sztuk, a model Xbox 360 zamykał stawkę z wynikiem 42,9 mln nabywców. Udział marki PlayStation w polskim rynku wynosił wówczas 72,4% - podawali analitycy Gfk Polonia.

- Wyniki sprzedaży w Polsce zaczynają odzwierciedlać światowe trendy, z wyjątkiem rynku japońskiego, na którym koncern Sony ma cały czas bardzo mocną pozycję. Na pozostałych rynkach można zwykle obserwować szybki wzrost popularności konsoli Xbox, kosztem PlayStation oraz Wii - wyjaśnia Jakub Zelich, Product Manager Strefy Gier i Rozrywki Komputronik SA. - Z drugiej strony generalnie zwiększa się popyt na konsole, ze względu na nowe technologie związane z wykorzystaniem ruchu ciała, jak również malejącej liczby twórców gier specjalizujących się wyłącznie w projektach na komputery PC. Tytuły przeznaczone na konsole zdobywają coraz większy kawałek rynkowego tortu.

Czytaj też: Wideo na konsolach coraz popularniejsze

Co ciekawe, światowe trendy nie potwierdzają się w Japonii, gdzie w ostatnich miesiącach kontroler Kinect nie miał tak dobrej passy, jak na innych rynkach. Według lokalnego tygodnika Famitsu od dnia premiery jedynie 7,6% posiadaczy konsoli Xbox 360 dokupiło do niej kontroler, podczas gdy na całym świecie odsetek ten ma wynosić około 20%.

Warto podkreślić, że podczas gdy w listopadzie 2010 roku Japończycy kupili ponad 27 000 egzemplarzy Kinecta, to w październiku 2011 roku zdecydowali się jedynie na 3,3 tysiąca sztuk. Ostatnie wyniki sprzedaży kontrolera Move mają być natomiast dwa razy lepsze niż amerykańskiego konkurenta.


Następny artykuł » zamknij

Hiszpania zablokuje p2p


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.