Komentowanie trwających aukcji

07-03-2007, 18:46

Niezależny od platformy system komentarzy aukcji internetowych może się okazać przydatnym narzędziem dla internautów. Próbę stworzenia takiego serwisu podjęto w polskiej Sieci kilka miesięcy temu. Co ważne, witryna umożliwia komentowanie także trwających aukcji internetowych oraz zasięgnięcie opinii na ich temat wśród innych internautów. Można więc ustrzec się przed różnego typu "okazjami".

Serwis Lasso.pl uruchomiony został w grudniu ubiegłego roku, jednak dopiero obecnie wychodzi z fazy testów. Zarejestrowani użytkownicy mogą poddać w nim do oceny aukcje z wszystkich popularnych platform aukcyjnych: Allegro (we wszystkich wersjach językowych), Świstak, eBay (we wszystkich odmianach językowych), a także Kiermasz.pl, Wszystko.pl oraz FreeArt.pl.

Każda z poddanych ocenie aukcji może się doczekać noty typu "drożyzna", "okazja", "oszustwo", "normalna aukcja" itp.

Jednocześnie oprócz samych aukcji ocenie użytkowników serwisu podlegają również przypisane jej komentarze. W systemie można uruchomić opcję wyświetlania opinii od określonego poziomu punktów, dzięki czemu możliwe jest wyeliminowanie wypowiedzi, które w opinii większości są nieprzydatne w ocenie aukcji.

Jak mówi przedstawiciel Lasso.pl Wawrzyniec Orlikowski, istnienie takiego miejsca jak lasso.pl pozwala - w przypadku zadawanych na specjalistycznych forach pytań o znalezione na aukcjach różnego typu "okazje" (wątpliwe lub faktyczne) - na odesłanie użytkownika do podobnych tematów, bez konieczności kilkukrotnego powtarzania opinii.
"Niektóre oferty aż się proszą o dopisanie paru słów komentarza" - mówi Orlikowski.

Jednocześnie główny projektant Lasso, Dariusz Sieradzki, zaznacza: "Należy pamiętać, że udostępnione narzędzie nie jest tak miarodajne, jak opinie o sprzedającym wystawione przez jego klientów". Wydaje się jednak, że w przypadku początkujących kupujących (np. nieprzyzwyczajonych do sprawdzania historii transakcji sprzedawcy) nowa inicjatywa może okazać się przydatna, jeśli zgromadzi odpowiednią liczbę komentujących.

Co prawda nowy serwis raczej nie dorówna w ocenie aukcji usenetowej grupie news://alt.pl.allegro, należy jednak pamiętać, iż wielu internautów nie wie czym jest usenet. Ponadto na usenecie panują dużo ostrzejsze normy, gdy mowa o np. poddawaniu ocenie własnej aukcji (łatwo zostać oskarżonym o spam).

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag lassotag aukcjetag Allegro
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930