Kolejny tablet Samsunga zakazany

05-09-2011, 06:46

Galaxy Tab 7,7 - najnowszy tablet Samsunga Electronics nie mógł zostać zaprezentowany na targach IFA w Berlinie. Powodem jest decyzja niemieckiego sądu, który zakazał jego sprzedaży, przychylając się do wniosku Apple'a.

Na początku sierpnia br. firma Apple uzyskał korzystną dla siebie decyzję sądu w Düsseldorfie wobec tabletu Samsunga Electronics. Wymiar sprawiedliwości uznał, że koreańska firma mogła naruszyć własność intelektualną Amerykanów i zakazał sprzedaży 10,1-calowego tabletu Galaxy Tab na terytorium Unii Europejskiej z wyłączeniem Holandii. W Niemczech decyzja miała rygor natychmiastowej wykonalności.

>> Czytaj więcej: Tablet Samsunga zakazany w Unii Europejskiej

Sonda
Czy Samsungowi uda się wprowadzić swoje tablety do Europy?
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Koreański producent od decyzji się odwołał - sąd apelacyjny uznał, że jego jurysdykcja nie rozciąga się na pozostałe państwa Wspólnoty, dlatego też rozstrzygnięcie zostało terytorialnie ograniczone jedynie do Niemiec. Na jaw wyszło m.in. że Apple przedstawił w sądzie wadliwe zdjęcia, na podstawie których podjęta została decyzja. To jednak nie koniec problemów Samsunga - firma na berlińskich targach IFA zaprezentować miała nowy model z linii Galaxy Tab, o przekątnej ekranu 7,7 cali.

Do sądu w Düsseldorfie wpłynął wcześniej wniosek Apple'a dotyczący właśnie najnowszego produktu Samsunga. Ponownie zapadła taka sama decyzja, jak w pierwszym przypadku - wydany został zakaz sprzedaży urządzenia w Niemczech. Stało się to w piątek, tym samym dniu, gdy rozpoczęły się targi w Berlinie. James Chung, rzecznik prasowy firmy, powiedział, że tablet nie trafił jeszcze do sprzedaży, jednak Samsung zamierza respektować decyzję sądu i nie zaprezentuje tabletu podczas targów - podaje agencja Reuters.

Samsung na pewno nie da za wygraną, gdyż ma sporą szansę na stawienie czoła konkurentowi ze Stanów Zjednoczonych. Pytanie tylko, czy prezentowane przez Koreańczyków tablety faktycznie są ich produkcji, czy też mocno wzorowane są na amerykańskim przeciwniku. Urządzenia te siłą rzeczy są do siebie podobne, więc na podstawie wymiarów czy zastosowanej technologii trudno ocenić, czy doszło do plagiatu. Póki co niemieckie sądy są zdania, że istnieją poważne wątpliwości co do innowacyjności Samsunga.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag tabletytag Samsung Electronicstag Niemcytag IFAtag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930