Kinect bije rekord Guinnessa

10-03-2011, 20:56

Sterownik ruchu stał się najszybciej sprzedającym się urządzeniem elektronicznym dla konsumentów. Wyprzedził w tej kategorii produkty Apple'a.

Kinect, urządzenie Microsoftu śledzące ruch, przeznaczone dla konsoli Xbox 360, trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Oficjalnie uznano, że jest to nowy rekordzista w kategorii najszybciej sprzedającego się urządzenia elektronicznego przeznaczonego dla konsumentów indywidualnych. Przeskoczył wcześniejszych rekordzistów, czyli iPhone'a i iPada. W ciągu pierwszych 60 dni sprzedaży  (04.11.2010-03.01.2011) nabywców znalazło około 8 milionów Kinectów, czyli ponad 133 tysiące dziennie.

>> Czytaj także: Kinect dostępny w Polsce za 649 PLN

Sonda
Posiadasz konsolę do gier?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Amerykańska firma otrzymała potwierdzenie wpisania jej osiągnięcia do Księgi, gdy ta, na rok 2011, pojawiła się w sklepach. Gaz Deaves, odpowiedzialny za gry w Księdze Rekordów Guinnessa, jest pod wielkim wrażeniem tempa sprzedaży. Dodaje, że jest to o tyle duży wyczyn, że na rynku panuje ogromna konkurencja i nie brak świetnie sprzedających się urządzeń. Na chwilę obecną łączna sprzedaż przekroczyła już 10 milionów.

Urządzenie to okazało się tak wielkim sukcesem, że w planach jest wypuszczenie na rynek wersji przeznaczonej dla komputerów osobistych. Zająć ma się tym, wspólnie z Asusem, firma PrimeSense, która opracowała rozwiązanie będące podstawą Kinecta.

>> Czytaj także: Twórcy Kinect zrobią kontroler ruchowy dla PC

Osoby zainteresowane wykorzystaniem dodatkowych możliwości, jakie po zhakowaniu oferuje Kinect, powinny spojrzeć na poniższy film. Użytkowników o imieniu Mike prezentuje, jak za pomocą sterownika ruchu kontrolować światła w domu.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy