Kindle Fire już z Androidem 4.0 (wideo)

07-12-2011, 13:53

Entuzjastom Androida udało się zainstalować najnowszą wersję platformy na tanim tablecie Kindle Fire od Amazona.

Na forum XDA Developers, gdzie zwykle w pierwszej kolejności użytkownicy informują o postępach swoich prac nad nieoficjalnymi wersjami Androida, pojawiły się doniesienia o nowościach dla tabletu Amazona.

Czytaj także: Coraz mniejsze zapotrzebowanie na iPada?

Kindle Fire dostępny za jedyne 199 dolarów jest domyślnie wyposażony w Androida 2.3. Jak jednak informowaliśmy niedawno, użytkownikom udało się "złamać" urządzenie, dzięki czemu możliwe jest zainstalowanie na nim również nowej wersji platformy, której nie dostarczył Amazon.

O dostępności tzw. portu Androida 4.0 dla Kinde Fire'a poinformował na XDA Developers użytkownik o tajemniczym nicku "g1011999". Jak zwykle w takich przypadkach, nie wszystko działa jednak prawidłowo. Obecnie na tablecie Amazona nie udało się uruchomić dźwięku, Wi-Fi, akcelerometru, a także czujnika światła.

Użytkownik planuje już wkrótce udostępnić kod swojego portu, by również inni entuzjaści urządzenia mogli pomóc w pracach nad nową wersją systemu dla Kindle Fire'a. Pomimo deklarowanej przez internautę sprzętowej akceleracji grafiki, tablet wciąż nie działa zbyt płynnie, co dobrze widać na poniższym materiale wideo:

Czytaj także: Kindle Fire zainteresowało deweloperów


Źródło: XDA Developers
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy