Kierunek: Omnichannel. Banki w poszukiwaniu złotego środka - raport e-point SA już dostępny!

20-09-2015, 20:49

Można już pobrać i przeczytać raport pt. "Kierunek: Omnichannel. Banki w poszukiwaniu złotego środka". Twórcy raportu przestudiowali w nim strategie bankowe na świecie w ostatnich latach: od mobile only poprzez multichannel i model mieszany aż do omnichannel.

Opracowując raport, pracownicy e-point SA przeczytali wiele publikacji i statystyk, przygotowanych w latach 2012 - 2015 przez czołowe firmy consultingowe i badawcze z całego świata. Dowiedzieli się w ten sposób m.in. że:

65% klientów uważa, że pracownicy oddziałów bankowych doradzą lepiej i dostosują informacje do indywidualnej sytuacji, a jednocześnie 76% badanych woli zdalnie wykonywać najprostsze transakcje, takie jak przelew czy sprawdzenie salda rachunku.

31% klientów polskich banków nie wybrałoby ponownie aktualnego banku, ale na przejście do innego banku decyduje się jedynie 12% klientów.

60% klientów używa w jednakowym stopniu bankowości internetowej i tradycyjnej.

Wnioski z przeprowadzonej analizy pozwoliły na sformułowanie tezy, że technologie mobilne, sprawiające wrażenie najbardziej nowoczesnych, nie zastępują innych kanałów, ale gruntownie zmieniają sposób, w jaki klienci ich używają. Z tego też powodu Omnichannel został przez twórców raportu uznany za kierunek rozwoju godny polecenia klientom, nie tylko z branży bankowej.

Przez Omnichannel e-point rozumie udostępnienie klientowi szeregu równorzędnych możliwości kontaktu (tzw. touchpoints) oraz kontynuowania każdej operacji niezależnie od tego, w jaki sposób została zainicjowana. Firma realizująca strategię omnichannel nie sugeruje klientowi, która z form kontaktu jest lepsza i oferuje takie rozwiązania technologiczne, aby zapewnić mu jak najwyższy komfort w każdym kanale.

Raport do pobrania ze strony e-point.pl

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


Tematy pokrewne:  

tag raportytag omnichanneltag e-pointtag banki


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.