Kiedy ekran twojego laptopa nadaje się do naprawy?

29-01-2021, 19:53

Uszkodzenie matrycy to jeden z częstszych problemów spotykanych przez użytkowników laptopów. W niektórych sytuacjach z drobnymi usterkami da się żyć, inne za to wymagają naprawy lub wymiany sprzętu. Kiedy jest dobry czas na oddanie urządzenia do serwisu?

ekran laptopa naprawa

Dlaczego matryca ulega uszkodzeniu?

Przyczyn może być sporo i zazwyczaj wynikają one z zaniedbań i braku ostrożności. Specjaliści zajmujący się serwisem i diagnostyką urządzeń przenośnych za główne powody awarii uważają:

  • upadek laptopa i jego uderzenie o twarde podłoże,
  • nieumiejętne zamykanie laptopa i uderzenie matrycy o pozostawiony na klawiaturze przedmiot,
  • nieodpowiednie użytkowanie środków czyszczących na ekranie,
  • uderzenie przedmiotu w matrycę.

Specjaliści w dziedzinie urządzeń przenośnych z https://www.macforce.pl/ polecają dokładne przyjrzenie się problemowi przed podjęciem pochopnej decyzji.

Czy wymiana urządzenia to zawsze najlepsze wyjście?

Każde, nawet najdrobniejsze problemy z ekranem mogą przeszkadzać podczas użytkowania. Oczywiście, jeżeli ktoś nie przykłada zbytniej wagi do estetyki lub wykorzystuje swoje urządzenie sporadycznie, nie będzie się przejmował pojedynczymi pikselami. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku pęknięć, plam, miejscowego przyciemnienia ekranu lub zupełnego zaniku obrazu w danym obszarze.

W takich wypadkach najistotniejsza jest diagnostyka. Na http://macforce.pl/serwis/naprawa-macbookow-i-komputerow-mac/wymiana-lub-naprawa-ekranu można znaleźć profesjonalną pomoc z zakresu naprawy urządzeń przenośnych. Bardzo często skutecznie wykonana analiza problemu pozwala zaoszczędzić sporo środków, które w innym wypadku niejeden wydałby na nowe urządzenie.

Istotny jest charakter danego uszkodzenia. Jeśli matryca uległa mechanicznemu uszkodzeniu i pękła, trzeba ją wymienić. W przypadku zalania może wystarczyć jej demontaż, osuszenie i wyczyszczenie. Pod matrycą zbiera się też pył i kurz, który może zniekształcać wyświetlane kolory. Powyższe usterki kwalifikują sprzęt do diagnostyki i naprawy.

Wymiana sprzętu to ostateczność. Dlatego lepiej upewnić się, czy dany model może jeszcze posłużyć przy niewielkim nakładzie finansowym na naprawę.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag naprawatag laptopytag ekran
To warto przeczytać


fot. ArLawKaRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: