Twórcy wirusów nie skupiają się już na zaawansowanych technologiach, ale przedkładają ilość nad jakość - wynika z analiz firmy Kaspersky Lab, opublikowanych w półrocznym raporcie dotyczącym ewolucji szkodliwego oprogramowania.
reklama
Autorzy szkodliwego kodu odchodzą od tworzenia wielu współdziałających ze sobą modułów, preferując stosowanie wielu funkcji w obrębie jednego programu. Wzrosła również liczba programów trojańskich stworzonych do kradzieży haseł do gier online.
Jeżeli chodzi o mobilne szkodliwe oprogramowanie, twórcy wirusów wolą specjalizować się w programach trojańskich dla Javy niż atakować smartfony. Takie programy mogą działać na prawie wszystkich telefonach komórkowych i wysyłać SMS-y, które opróżniają konto użytkownika a napełniają kieszenie autorów trojanów.
Obecnie branża antywirusowa musi skupić się na wczesnym wykrywaniu zagrożeń. Podczas gdy w przeszłości firmy antywirusowe mogły reagować na nowe zagrożenia w przeciągu kilku godzin (czasami nawet w ciągu kilku dni), obecnie jest to kwestia minut. To oznacza, że specjaliści ds. rozwiązań antywirusowych muszą zidentyfikować nowy szkodliwy kod w internecie, przeanalizować go, udostępnić ochronę i dostarczyć ją użytkownikowi końcowemu, a wszystko to w bardzo krótkim czasie.
Pełną wersję raportu znajdziecie na stronach firmy Kaspersky Lab.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*