Joe Monster zaatakowany - skradziono dane użytkowników!

03-12-2009, 11:58

Użytkownicy Joe Monster powinni mieć się na baczności. Serwis został kolejny raz w tym roku zhakowany. Tym razem włamywacze nie tylko podmienili stronę, ale również ukradli dane użytkowników, w tym loginy, hasła dostępowe oraz e-maile.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Atak na joemonster.org - podmiana strony
fot. Niebezpiecznik.pl - Atak na joemonster.org - podmiana strony
Ponad pół roku temu popularny polski serwis rozrywkowy Joe Monster padł ofiarą ataku typu deface, czyli podmiany strony. Podobnie zaczął się ostatni atak. 1 grudnia br. w godzinach wieczornych strona główna Joe Monster została podmieniona, jednak administratorzy dosyć szybko przywrócili oryginalny wygląd serwisu - informuje Niebezpiecznik.pl. Jednak na tym się nie skończyło.

>> czytaj także: Joe Monster zhakowany

Joe Monster - informacja o włamaniu
fot. DI - Joe Monster - informacja o włamaniu
Jak się okazuje, włamywacze uzyskali hasła do bazy danych, a potem także dostęp do samej bazy użytkowników i ich haseł, czytamy w komunikacie na joemonster.org. Pomimo że hasła były zabezpieczone przez tzw. hashowanie, istnieje prawdopodobieństwo ich odkodowania, ostrzegają specjaliści od bezpieczeństwa. W serwisie Niebezpiecznik.pl można zobaczyć przykładowe zrzuty ekranu bazy użytkowników Joe Monster.

>> czytaj także: Hashowanie haseł użytkowników - czy to konieczne?

Ponadto włamywacze mogą sprzedać cyberprzestępcom zdobytą bazę adresów e-mail, co oznacza, że zarejestrowani użytkownicy Joe Monster mogą także spodziewać się nasilenia spamu w przyszłości.

Internauci, którzy mieli swoje konta na Joe Monster i korzystali z tych samych danych dostępowych (login/e-mail i hasło) także w innych serwisach, powinny natychmiast zmienić w nich swoje hasła.

Forum Awaryjne JM - www.joemonster.fora.pl
fot. JoeMonster - Forum Awaryjne JM - www.joemonster.fora.pl
Po przywróceniu Joe Monster do poprawnego działania użytkownicy powinni oczywiście zmienić swoje hasła w tym serwisie.

Ponieważ niedostępność opisywanej witryny przedłuża się, właściciele uruchomili Forum awaryjne JM. Będzie ono działało do czasu przywrócenia Joe Monster do pierwotnego stanu. Użytkownicy zaczynają już zamieszczać tam różne rozrywkowe treści.

>> czytaj także: Na kradzieży haseł internetowych oszuści zbijają fortuny

Aktualizacja: Jak przed chwilą poinformowali DI anonimowi przedstawiciele Joe Monster, serwis joemonster.org powróci do pełnej funkcjonalności już jutro, 4 grudnia.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.