Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jeździsz zimą rowerem? Nie zapomnij zadbać o dodatkowe wyposażenie

11-12-2021, 07:10

Zazwyczaj w naszej świadomości utarło się, że jeżdżenie na rowerze to idealnie zajęcie latem i wiosną, nic bardziej mylnego. Jazda rowerem dla wielu osób to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu, bez względu na porę roku. Jedyne o czym trzeba pamiętać to zadbać o odpowiednie przygotowanie stroju oraz innych elementów. Dodatkowo wyposażyć rower w niezbędne akcesoria, tak aby jazda rowerem nawet w mroźne dni była przede wszystkim bezpieczna i przyjemna.

Dlaczego tak wiele osób wybiera jazdę rowerem zimą?

Ze względu na zalety tego typu aktywności dla naszego organizmu. Poprzez jazdę na rowerze zimną w niskich temperaturach nasz organizm się hartuje, jest to pozytywne dla naszego zdrowia. Dodatkowo jazda na rowerze zimą wzmacnia naszą wydolność i wytrzymałość, ponieważ aktywuje więcej mięśni do pracy podczas wysiłku. Jazda rowerem zimą pozwala spalić więcej kalorii przez co w łatwiej utrzymać odpowiednią kondycję i figurę. Dla fanów tej aktywności jazda rowerem zimą wpływa pozytywnie na ich samopoczucie i zdrowie psychiczne. W zdrowym ciele zdrowy duch.

Jak przygotować się do jazdy na rowerze zimą?

Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiedni ubiór. Nie można ubierać się zbyt grubo, ale za cieknie ubranie również będzie złe. Zimą nasz organizm jest bardziej narażony na wychłodzenie, ale przegrzanie również negatywnie na niego wpływa. Podstawą ubioru na jazdę na rowerze zimą powinna być dobrej jakości bielizna termoaktywna. Jej zadaniem jest odprowadzenie ciepła z organizmu np. potu, ale jednocześnie zapewnia termoizolację organizmu, chroniąc go przed wychłodzeniem. Kolejnym elementem stroju, który jest niezbędny do jazdy na rowerze zimą jest odpowiednia sportowa kurtka, która będzie odporna na wiatr. Musi być ona wykonana z takiego materiału, żeby chroniła przed chłodem, jednocześnie nie za mocno ogrzewając organizm. Innym ważnym wyposażeniem rowerzysty w zimowe dni jest czapka zimowa pod kask. Głowa jest bardzo narażona na niskie temperatury podobnie jak ręce, dlatego ciepłe rękawice to niezbędnik. Kolejną składową wyposażenia rowerzysty jest komin, który będzie chronił szyję i twarz przed zimnymi podmuchami wiatru. Trzeba pamiętać również o zimowych spodniach rowerowych, najlepiej pod nie założyć coś co będzie chroniło nasze kolana oraz założyć ciepłe i antypoślizgowe buty oraz termiczne skarpety.

Jeździsz zimą rowerem? Nie zapomnij zadbać o dodatkowe wyposażenie

O czym dodatkowo trzeba pamiętać?

Wybór właściwych opon rowerowych, jeśli chcemy jeździć zimą jest niezwykle istotny. Podczas zimowych przejażdżek najlepiej sprawdzą się opony rowerowe, które są szersze i mają większy bieżnik. Przy jeździe na oblodzonych trasach, podczas śniegu dobrze sprawdzą się również opony z kolcami. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pomaga rowerzyście zachować równowagę w ciężkich warunkach atmosferycznych i jest bardzo ważne w kwestii bezpieczeństwa. 

Kolejnym ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego błotnika. Najlepiej wybrać model błotnika pełnego ze względu na efektywniejszą ochronę przed błotem, bardziej stabilny montaż, raz zatwierdzony powinien utrzymać się na swoim miejscu przez długi czas oraz nienaruszalność konstrukcji. Innym pomysłem, który mniej chroni przed błotem są błotniki tymczasowe. Są wybierane ze względu na szybkość założenia i zdjęcia w każdym momencie, są lekkie i elastyczne przez co łatwiej je przechowywać.

Podsumowanie

Jazda na rowerze to wspaniałe hobby, ale jeśli chcesz jeździć zimą musisz pamiętać o kilku kwestiach. Odpowiedni ubiór i wyposażenie roweru to niezbędne elementy zimowych przejażdżek. Wpływa to na bezpieczeństwo oraz przyjemność z jazdy. Szukając akcesoriów do roweru oraz innych rzeczy wejdź na iroman.pl.

Ostatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag rowertag nolstag AWPtag Amin12
porównywarka ubezpieczeń OC
« Maj 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031