Jakich błędów unikać przy pozycjonowaniu stron?

25-11-2021, 14:46

Pozycjonowanie stron internetowych to proces, który może znacząco podnieść widoczność naszej witryny oraz sprzedaż. Obejmuje on szereg działań SEO, które w skuteczny sposób przyciągają klientów zarówno z rynku lokalnego, jak i krajowego. Jednak aby owe działania były skuteczne, warto wiedzieć, jakich błędów nie popełniać pozycjonowaniu stron.

Pozycjonowanie to proces długotrwały

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z pozycjonowaniem i SEO, powinieneś uzbroić się w cierpliwość. Pozycjonowanie jest procesem długotrwałym, którego rezultaty są widoczne dopiero po pewnym czasie. Niestety wiele osób poddaje się i rezygnuje z działań po kilku miesiącach, podczas gdy optymalizacja przynosi oczekiwane efekty nawet po roku pracy.

Kolejnym powielanym błędem przez właścicieli witryn internetowych jest brak weryfikowania efektów pozycjonowania strony internetowej. Inwestycja w SEO to pierwszy krok do zwiększenia widoczności i dochodów, jednak niezbędny jest również stały monitoring działań. Bieżące sprawdzanie fraz kluczowych i ich skuteczności pozwoli Ci lepiej poznać, czy ruch na Twojej witrynie faktycznie wzrasta oraz ilu nowych klientów trafia na Twoją stronę dzięki wykonywanym działaniom.

Błędy związane ze słowami kluczowymi

Jakich błędów unikać przy pozycjonowaniu stron?

Niewłaściwe słowa kluczowe to jeden z najczęściej popełnianych błędów podczas pozycjonowania. Frazy, które są źle dopasowane do oferowanej przez Ciebie działalności nie przyciągną żadnych potencjalnych klientów. Warto też unikać fraz ogólnych, mających zbyt szerokie znaczenie. Nie precyzują one oczekiwań użytkowników, którzy zazwyczaj poszukują konkretnego produktu.

Aby uniknąć błędnego dopasowania słów kluczowych, warto wcześniej prześledzić wyszukiwania użytkowników oraz zestawić je z asortymentem Twojego sklepu. Zbadanie potrzeb Twoich klientów i problemów, z którymi się zmagają pomoże Ci lepiej dobrać odpowiednie frazy, co wpłynie na lepsze pozycjonowanie strony internetowej. Możesz skorzystać z narzędzi SEO, które analizują preferencje użytkowników, lub użyć pozycjonowania long tail, zbudowanego z bardziej złożonych słów, które generują większy ruch i przedstawiają Twoją stronę jako bardziej wartościową.

Często popełnianym błędem jest również upychanie na siłę słów kluczowych. Nieistotne frazy, które widnieją na stronie, a nie są w żaden sposób związane z reprezentowaną przez nas treścią, nie wpłyną pozytywnie na pozycjonowanie strony.

Pozycjonowanie a wygląd strony

Często zbyt skupiamy się nad tym, co jest wartościowe dla algorytmu Google, przez co zapominamy, że przecież tworzymy stronę dla użytkowników. Sposób działania naszej witryny, jej struktura i wygląd wizualny również mają wpływ na sprzedaż oraz naszą widoczność w sieci. Jednym z podstawowych działań, które są konieczne, jest stworzenie wersji mobilnej Twojej strony. Klienci coraz częściej korzystają z urządzeń mobilnych podczas przeglądania internetu oraz robienia zakupów. Warto też uprościć proces dokonywania zakupów i koniecznie zoptymalizować adresy URL. W ten sposób również sukcesywnie zwiększysz pozycjonowanie strony.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag pozycjonowanietag nolstag AWPtag Amin12

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.