Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jaka jest obecnie oferta aptek internetowych?

08-03-2022, 13:03

Duża popularność aptek online bierze się przede wszystkim z tego, jak szeroka jest ich oferta. Sprawia to, że mogą one stanowić alternatywę dla zakupów w podmiotach działających stacjonarnie, zwłaszcza dla osób, które z jakichś powodów nie mogą pozwolić sobie na ich odwiedzenie. Co więc oferują apteki internetowe i kiedy skorzystać z ich asortymentu? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Leki bez recepty OTC

Apteki online oferują przede wszystkim leki bez recepty, czyli OTC. Są to głównie leki na katar oraz inne objawy przeziębienia i grypy, leki przeciwbólowe, preparaty wspomagające działanie różnych narządów, a także coraz popularniejsze tabletki na erekcję oraz wspierające funkcje seksualne. Preparaty OTC można przyjmować na własną rękę i bez konsultacji lekarskiej, choć trzeba przy tym pamiętać, aby nie przekraczać zalecanej dziennej dawki takich środków. Również może być to bowiem niebezpieczne i to niezależnie od bieżącego stanu zdrowia.

Suplementy diety  

Jaka jest obecnie oferta aptek internetowych?

Suplementy diety są środkami spożywczym, które są stosowane najczęściej jako uzupełnienie codziennej diety. Trzeba mieć na uwadze przede wszystkim to, że nie są one lekami, dlatego też nie mogą leczyć, a jedynie wspomagać funkcjonowanie organizmu. Tego typu produkty również oferuje każda typowa apteka online, jednak w przypadku tych środków również istotne znaczenie ma prawidłowe dawkowanie oraz nieprzekraczanie zalecanych ilości danego preparatu.

Warto także skonsultować długotrwałe przyjmowanie suplementów z lekarzem, zwłaszcza w sytuacji, gdy przyjmowane są farmaceutyki również na inne dolegliwości. Ponownie kluczowe znaczenie ma bowiem bezpieczeństwo stosowania, aby nie przekroczyć zalecanej dawki.

Testy na COVID-19

Popularnością w ostatnim czasie cieszą się też - z wiadomych względów - testy na COVID-19, które można wykonywać w domowych warunkach. Choć nie zastępują one testów laboratoryjnych, to mogą stanowić pewną pomoc w przypadku podejrzenia u siebie choroby. Wszystko po to, aby w odpowiednim czasie móc odizolować się od innych osób i nie doprowadzać do dalszego rozprzestrzeniania się wirusa.

Dermokosmetyki do pielęgnacji i na problemy skórne

Kolejną kategorią produktów, które można znaleźć w aptece internetowej są dermokosmetyki do pielęgnacji, a także dedykowane na różnego rodzaju problemy skórne. Wśród tych ostatnich należy wymienić przede wszystkim atopowe zapalenie skóry, trądzik, nadmierną suchość cery czy też rozstępy.

W grupie tej można znaleźć także środki dedykowane dla kobiet w ciąży oraz mam, czyli preparaty przebadane pod względem bezpieczeństwa i możliwe do zastosowania właśnie w tym czasie.

Sprzęt medyczny

Typowa apteka internetowa oferuje też oczywiście sprzęt medyczny. W tej grupie wyróżnia się przede wszystkim takie urządzenia jak termometry, nebulizatory, inhalatory, aspiratory oraz ciśnieniomierze, które mogą być przydatne na co dzień, do bieżącego kontrolowania stanu zdrowia i radzenia sobie z konkretnymi dolegliwościami w domowych warunkach.

Zdrowa żywność i zioła

Kompleksowość oferty aptek online podkreśla także to, że można znaleźć w nich również preparaty zaliczane do zdrowej żywności. Najczęściej są to różnego rodzaju produkty ziołowe, naturalne soki, herbaty oraz roztwory, które mogą mieć korzystne działanie na organizm.


Jak doskonale widać, oferta aptek online jest obecnie naprawdę szeroka, co potwierdza fakt, jak wiele różnych produktów można w nich znaleźć. Sprawia to jednocześnie, że dla wielu osób stanowią alternatywę dla punktów stacjonarnych, które dla części pacjentów są zdecydowanie mniej dostępne, a często nawet oddalone o wiele kilometrów od miejsca zamieszkania. Oferta internetowa może stanowić więc sposób na to, aby mieć dostęp do tego typu preparatów na co dzień.

Ostatnie artykuły:

fot. Tavex
fot. ann_zima

Tematy pokrewne:  

tag nolstag Amin12tag alhnftag ALH