Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak zarabiać w internecie - dla tych, którzy nie lubią ryzykować własnym kapitałem

11-05-2015, 13:55

Sposobów i stron www poświęconym tej tematyce jest mnóstwo. Niektóre, takie jak gra na giełdzie czy Forex wymagają nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale również zainwestowania własnego kapitału. Wiążą się także z ponoszeniem mniejszego lub większego ryzyka. Wiele się pisze na temat zarabiania na blogach, copywritingu czy założeniu własnego sklepu internetowego. Każda z tych opcji jest realna, pod warunkiem, że działania prowadzimy bardzo regularnie i potrafimy sporządzić realny biznesplan.

Nowy sposób na e-commerce

Handel elektroniczny intensywnie się rozwija i warto spróbować swoich sił, zwłaszcza kiedy obserwujemy, że coraz więcej Polaków robi zakupy za pośrednictwem Internetu. Sklepy internetowe wyrastają jak grzyby po deszczu, niestety wiele z nich upada. Wpływa na to wiele czynników, często związanych ze specyfiką branży, w której operują. Z tego powodu bardzo aktualne jest pytanie: Jak zwiększyć swoje szanse w początkowym etapie działalności oraz umocnić pozycję w późniejszym? Warto zapoznać się z systemem dropshippingu. Ma zastosowanie w sklepach internetowych i polega na tym, że realizację zamówienia oraz wysyłkę organizuje hurtownia lub producent danego towaru. Oznacza to, ze magazynowanie przestaje być również problemem.

 

Dropshipping – realny biznes bez ryzyka

Atutem takiego rozwiązania, jest to, że właściciel sklepu online nie musi dysponować kapitałem na zakup towaru. Odchodzą także koszty związane z magazynowaniem. Zyskuje się czas, który można poświęcić na realizację działań marketingowych i zwiększenie widoczności e-sklepu. Jest to interesująca propozycja dla tych przedsiębiorców, którzy chcą stworzyć własną rozpoznawalną markę. Hurtownia może wysyłać bowiem towar z logiem i materiałami promocyjnymi parntera dropshippingowego. Zaletą jest także, to że sklep może mieć w ofercie także inny asortyment niż ten objęty współpracą z daną hurtownią.

bagexpress model współpracy

 

Jak odnieść sukces?

Warto dokładnie zapoznać się z warunkami współpracy, które mogą różnić się w zależności od hurtowni. Niektóre oferują zainteresowanym partnerom bezpłatne okresy próbne na przetestowanie systemu. Decydujące znaczenie ma wysokość rabatu, jaki jest udzielony dropshippingowcom. Może on zależeć od ilości kupowanych towarów. Zdarza się, że partnerom będącym w systemie oferuje się zniżki już na start np. 14%. Ważne jest oczywiście, to czy hurtownia rzetelnie wywiązuje się z realizacji wysyłek, np. czy ich nie opóźnia czy nie ma pomyłek, czy wysyła towar dobry jakościowo itp. Na sukces współpracy dropshippingowej wpływa także sposób, w jaki integruje się system e-sklepu z systemem hurtowni. Im wyższy stopień automatyzacji, tym lepiej. Z reguły nie stanowi problemu, żeby zintegrować system z poziomu właściciela sklepu. Niektóre oprogramowania, na których oparte są sklepy www, posiadają taką funkcję już wbudowaną, inne oprogramowania należy zintegrować manualnie.

Atrakcyjne rabaty, aż do 37% i zniżki na start oferuje system dropshippingu w firmie: http://bagexpress.pl/ – współpracę można testować bezpłatnie.

logotyp ue

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka
Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość
      Tytuł projektu: Stworzenie i wdrożenie systemu B2B usprawniającego współpracę Nidea sp. z o.o. z partnerami w zakresie zamówień, obsługi należności i wymiany dokumentów.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Lampa ścienna LED





Ostatnie artykuły:

fot. DALL-E




fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E